У ніч на 24 січня на Грушевського було спокійно, тут чатували кількасот активістів.
Майдан відмовився йти на компроміс з владою. Протестувальники прийняли рішення розширити територію Майдану - біля верхнього виходу зі станції метро "Хрещатик" виросла нова барикада.
Для будівництва використовувалися всі підручні матеріали - частини металевих парканів, дорожні знаки, бетонні опори та мішки зі снігом.
Також учасники протесту зайняли приміщення Міністерства аграрної політики України на Хрещатику.
До кордону з "Беркуту" на Грушевського прийшли матері учасників протистояння, жінки просили силовиків зупинити насильство.
Увечері на Грушевського відновилися протистояння. Активісти палили покришки і підривали петарди. У відповідь "Беркут" стріляв із травматичної зброї.
Комісар Європейського Союзу Штефан Фюле обговорив із Януковичем і Кличком шляхи мирного вирішення кризи в Україні. У результаті Янукович заявив, що затримані протестувальники, які не вчинили тяжких злочинів, будуть амністовані.
24 січня Янукович призначив нового главу Адміністрації президента. Ним став колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, який організував розгін активістів Євромайдану 30 листопада 2013 року.
Протестувальники продовжили захоплювати обласні держадміністрації.
Близько півтори тисячі мітингувальників зайшли до приміщення Івано-Франківської ОДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мирний четвер" на Грушевського та штурм ОДА в регіонах (23 січня)
Під час штурму обласної держадміністрації в Луцьку губернатор Волині і голова облради подали у відставку. У Чернівцях мітингувальники прорвалися до приміщення Чернівецької ОДА та облради.
Захопили будівлю ОДА також у Хмельницькому.
Міський голова Сум Геннадій Мінаєв і його фракція у міськраді заявили про підтримку протестів.
Бійці львівського "Беркута" почали писати рапорти на звільнення, бо не хотіли "воювати проти свого народу".
Коментарі
2