За словами Смирнова, Придністровська Молдавська Республіка буде вести переговори з Кишиневом після обрання нового президента з урахуванням результатів референдуму 2006 року, коли 97,2% виборців проголосували за незалежність республіки і приєднання до Росії.
В Придністров"ї до кінця цього року відбудеться референдум щодо проекту нової конституції, який багато в чому схожий на російський закон.
Як пише "Комерсант", придністровський варіант конституції відрізняється від російського тим, що дозволяє президенту переобиратися необмежену кількість разів. Таким чином у разі ухвалення нової конституції парламент буде розпущений, і Смирнов може навіки залишитися лідером ПМР.
Зараз нова влада Молдови висловлюються за виведення російських військ з Придністров"я. Спочатку про це минулого тижня заявив тимчасово виконуючий обов"язки президента Молдови, спікер парламенту Міхай Гімпу.
Як зазначають офіційні особи, вирішення проблеми заміни миротворчих сил в Придністров"ї включено до програми діяльності нового уряду.
Нагадаємо, що незадовго до розпаду СРСР, 2 вересня 1990 року, п"ять розташованих на лівому березі Дністра районів Молдавії оголосили про створення Придністровської союзної республіки у складі СРСР, а потім - незалежної Придністровської Молдавської Республіки з центром у Тирасполі. Причиною для такого кроку стали заяви націоналістично налаштованих радикалів у Кишиневі про вихід Молдови з СРСР і можливості її приєднання до Румунії.
Зараз там базуються спільні миротворчі сили в складі російського, молдавського і придністровського контингентів і військових спостерігачів з України.
Коли долю придністровської автономії члени міжнародного співтовариства обговорювали було декілька раундів переговорів на цю тему у форматі "5 +2" за участю Молдови, Придністров"я, РФ, України і ОБСЄ. В якості спостерігачів на переговорах були присутні представники ЄС і США, але зрештою переговори зайшли в глухий кут.
За матеріалом: NEWSru.com
Коментарі