Україна невдовзі має отримати перші танки Leopard. Зокрема, про готовність їх надати заявив президент Польщі Анджей Дуда.
Однак для того, щоб ця техніка зайшла в Україну, треба підготувати екіпажі. Вони повинні розуміти, як працювати з Leopard у бойових умовах, розповів Gazeta.ua військовий експерт Ігор Козій.
"Наша система також повинна бути готовою комплексно обслуговувати цю техніку. Комплекс пов'язаний з електронікою, бронею, засобами вогневого ураження, механікою тощо", - наголосив спеціаліст.
Зараз бойові умови складаються таким чином, що бажано аби ці танки зайшли в Україну протягом двох тижнів, продовжив Козій.
"Але є фактори, які від нас не залежать. Зокрема, здатність адаптувати німецьку систему так, щоб технічне обслуговування бойових машин відбувалося швидко і правильно. Вирішення цього питання може затягнутися на 3-4 тижні", - сказав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будуть літаки, танки й далекобійна зброя – Резніков заявив про великі зміни на Заході
Leopard оснащені сучасними гарматами і кулеметами та мають посилений захист. Завдяки цьому вони є значно надійнішими, ніж ті танки, які використовують ЗСУ зараз.
"Ця техніка безпечніша для екіпажу. Бойовий запас (снаряди. – Gazeta.ua) у танках Т-74 і Т-72 знаходиться під екіпажем. Якщо від здетонує, то жоден із членів екіпажу не виживе. У Leopard він знаходиться в іншій частині танку, позаду. І якщо здетонує, то військові можуть залишитися живими. Пошкодженими але живим", - розповів Козій.
Він додав, що зараз ЗСУ потребують, щонайменше 600 танків. Окрім цього Україні вкрай потрібні системи протиповітряної оборони.
"Також 700 артилерійських систем і 600 бойових броньованих машин. Але цифри можуть змінюватися, так як техніку знищують, деяка виходить з ладу і її потрібно ремонтувати. А деяку модернізувати", - підсумував військовий експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща пообіцяла тиснути на ЄС у питанні передачі танків Україні
Танки Leopard виготовлялися у Західній Німеччині упродовж 1965-1984-х років. Усього за цей час було виготовлено 4744 машини. Вони вважаються більш потужнішими та маневренішими, ніж танки, які паралельно виготовлялися в СРСР.
Існує кілька модифікацій німецьких танків. Зокрема у 1972 році були випущені машини Leopard А2, які вирізнялися більш посиленою бронею башти та удосконаленими повітряними фільтрами двигуна і додатковим захистом від хімічної зброї. Були також й інші модифікації базової моделі. Зокрема, Leopard з приставками А3, А4, А5 і А6. У цих моделях була покращені броня, двигуни, гармати. Однак кількісно їх випущено значно менше, ніж танків перших двох моделей.
Про передачу Україні танків Leopard 2 в рамках міжнародної коаліції, президент Польщі Анджей Дуда заявив під час перебування у Львові 11 січня. Додав, що мова йде про виділення Києву роти таких бойових машин.
Також обнадіяв заявою про передачу частини танків Leopard і президент Фінляндії Саулі Нійністе. Однак він теж наголосив, що для цього потрібно аби Європа створила відповідну міжнародну ініціативу.
У свою чергу виробник танків Німеччина, поки не надала згоди на постачання цієї військової техніки Україні. Проте німецька міністерка оборони Крістіне Ламбрехт допустила постачання Києву Leopard 2.
Коментарі