18 лютого 2014 року на Майдані Незалежності вишикувалися активісти - вони запланували "мирний наступ" на Верховну Раду.
У цей день парламент мав голосувати за повернення до Конституції у редакції 2004 року. Тисячі мітингувальників вирушили вверх по Інститутській, щоб проконтролювати роботу народних депутатів.
Дорогою закидали "коктейлями Молотова" центральний офіс Партії регіонів на вулиці Липській та спалили біло-блакитний прапор.
Урядовий квартал був переповнений силовиками. У Маріїнському парку зібралися сотні "тітушок".
Коли майданівці наблизилися до Верховної Ради, "Беркут" розколов колони і разом із "тітушками" почав відтісняти людей. В активістів полетіли світлошумові гранати.
Силовики розділили активістів: одну частину погнали в бік Арсенальної площі, іншу - назад на Майдан Незалежності.
Групи "беркутівців" із дахів будинків відстрілювали мітингувальників із помпових рушниць.
З боку учасників мирної ходи в сторону правоохоронців летіли каміння та петарди.
Відходячи від Верховної Ради, протестувальники підпалили два "КАМАЗа" на вулиці Шовковичній, які блокували проїжджу частину.
За кілька годин протистояння розгорнулися практично на всіх прилеглих до Верховної Ради вулицях. "Тітушки" і спецпризначенці вишукували й добивали активістів, що вже лежали на землі або відстали від своїх.
О 17-ій годині у Києві закрилися всі станції метро. Дороги міста були паралізовані.
До 18-ї години "Беркут" відтіснив мітингувальників до Жовтневого палацу. Також міліція зайняла Український дім, взяли під контроль Європейську площу.
У МВС заявили про проведення антитерористичної операції на Майдані Незалежності. Співробітникам міліції видали бойову зброю.
Близько 20 години силовики з усіх боків пішли у наступ на Майдан Незалежності. Там перебували близько 20 тисяч протестувальників.
З вулиці Інститутської були застосовані водомети, з боку Європейської площі БТРи.
Силовики намагалися бронетранспортером протаранити барикаду біля Будинку профспілок. Однак майданівці закидали бронемашину "коктейлями Молотова", БТР згорів.
Протестувальникам також вдалося спалити і водомети.
У бік активістів безперервно летіли світлошумові гранати, а в інший бік - піротехніка. На Майдані загорілася барикада, біля Будинку профспілок - намети.
Щоб створити димову стіну, мітингувальники підпалили на Майдані покришки.
Через деякий час їм вдалось утворити суцільну смугу полум'я, яка заважала пройти правоохоронцям.
Коли закінчилися шини, у хід пішли дерев'яні будиночки та підручні матеріали.
Близько 10-ї вечора загорівся Будинок профспілок. Мітингувальники поспіхом виносили звідти поранених.
Коли вогонь охопив практично всю будівлю, молодий хлопець без жодної страховки виліз на 5 поверх і врятував чоловіка, який там залишився.
О 23:30 силовики повністю вимкнули світло на Майдані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Останній мирний день Майдану (17 лютого)
Під час розгону правоохоронцями акції протесту біля Верховної Ради 18 лютого 2014 року загинули 10 людей, понад 500 отримали поранення.
Опівночі лідери опозиції пішли на переговори на Банкову. Розмова тривала близько години, а по її закінченню Віталій Кличко повідомив, що Янукович не йде ні на які поступки і хоче, щоб Майдан очистили.
Коментарі