Ексклюзиви
Пʼятниця, 19 квітня 2019 09:08

Кредит на квартиру: брати чи не брати

Кредит на квартиру: брати чи не брати

Купити свою квартиру - це щось нереальне, виходячи з фінансового стану в країні. Тому все частіше жителі нашої держави звертаються в банки за іпотекою. Українські банки видають гроші на покупку майна, але відсотки "кусаються" і список вимог від банку до позичальника - чималий.

Одним з лояльних кредиторів для покупки житла вважається ПриватБанк. Там видають до 2 млн гривень від 14,32% в рік, перший внесок - від 25% від вартості майна. На сайті є список об'єктів нерухомості, які ПриватБанк пропонує придбати в іпотеку. Там же є онлайн калькулятор, який допомагає розрахувати суму щомісячного платежу з урахуванням початкового внеску і страхових платежів.

Державний ОщадБанк пропонує кредит під іпотеку на термін до 20 років під процентну ставку від 20,49% в рік. Документи, які потрібні для оформлення іпотеки:

 1. Паспорт громадянина України,
 2. ІПН,
 3. Довідка про доходи за останні 6 місяців,
 4. Інші документи.

Кому видпют кредит під іпотеку в Україні

Кому видають кредит під іпотеку в Україні?

 1. Українцям у віці від 21 року,
 2. На момент погашення не більше 65 років,
 3. Постійне джерело доходу,
 4. Стаж на останньому місці роботи не менше 12 місяців,
 5. Мінімальний дохід на сім'ю від 21000 гривень (при кредиті до 400 000 гривен),
 6. Гарна кредитна історія.

Експерти розповідають про те, що обсяг іпотечного кредитування знизився за 2013-2015 роки, але в 2016-2017 відбулося якесь пожвавлення. У 2019 банківські установи очікують деяке пожвавлення ринку в порівнянні з 2018 роком. Але для того, щоб це сталося необхідно, щоб процентні ставки знизилися до 12-15% в рік, і щоб запрацювали державні механізми допомоги кредитування молоді.

Умови кредитування відрізняються в кожному банку, і де оформляти подібну позику вирішує сам позичальник.

Погашення іпотеки

Банки, які надають іпотеку пропонують такі варіанти погашення боргу:

 1. Ануїтетна система дозволяє оплачувати кредит рівними частинами протягом усього строку дії кредитного договору,
 2. Класична схема погашення пропонує погашати позику спочатку великими сумами, а під кінець періоду кредитування - меншими.
 3. Плаваюча процентна ставка пропонує позичальникові сплачувати позику спочатку по зменшеній процентній ставці, потім по більшій. Краще такий варіант погашення боргу уникати.

Якщо позичальник не сплачує вчасно за своїми зобов'язаннями перед кредитором, то справа може дійти до суду. Судовий розгляд починається, якщо борг по кредиту перевищує 5% від взятої суми позики.

Процентні ставки за кордоном

За кордоном рівень інфляції може коливатися в межах 1% в рік і ризики для банків менші, тому за кордоном процентна ставка по іпотеці становить 3-7% на рік. Наприклад, процентна ставка в Польщі по іпотеці не перевищує 4% в рік.

альтернатива іпотеці

Чи є альтернатива іпотеці?

Нерідко забудовники пропонують розстрочку на покупку нерухомості. При укладанні подібного договору потрібно отримати компетентну консультацію у юриста, щоб потім не переплатити за вартість за 1 кв.м.

Можна позичити гроші у друзів або родичів. Але навряд чи у них буде потрібна сума грошей для того, щоб розлучитися з нею не на 1 рік.

Також можна звернутися до приватних кредиторів, але це небезпечно.

Без зайвої бюрократії і ризиків завжди можна отримати швидкі гроші на карту у надійного кредитора ОнКредіт. Звичайно, мікрофінансова організація не видає гроші на великі суми, але вони можуть підстрахувати позичальника під час ремонту нерухомості або для оформлення документації при оформленні житла.

Оплачуючи вчасно позику, взяту в "ОнКредіт", можна значно поліпшити свою кредитну історію при оформленні іпотеки.

Онлайн кредит в ОнКредіт можуть отримати громадяни України у віці від 18 до 70 років на термін від 1 до 29 днів. Максимальна сума кредитування - 15000 гривень. Для оформлення кредиту в OnCredit потрібен тільки паспорт та ідентифікаційний код. Спеціальні вимоги до позичальника не передбачені. Мікрокредит видається на прозорих умовах без довідки про доходи, без поручителів, без застави.

Зараз ви читаєте новину «Кредит на квартиру: брати чи не брати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 57120
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
 • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
 • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
 • Потрібно вводити візовий режим
 • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
 • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
 • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
 • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути