У Європі впродовж останніх років спостерігаються доволі м'які зими. Водночас під час літньої спеки люди почали користуватися кондиціонерами, що збільшило викиди в атмосферу й ситуація погіршилася.
Тому в умовах зміни клімату важко прогнозувати, що буде з погодою надалі, розказала керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Євгенія Засядько, передає УНІАН.
"З 2015 року науковці світу говорять, що кожен рік стає спекотнішим за попередній. Тобто, щороку у визначені дні фіксують дедалі нові температурні рекорди", – заявила вона.
У Франції пересохла одна з найбільших річок, а весь південь Європи страждав цьогоріч від сильної посухи й пожеж.
"На жаль, це означає, що зміни клімату ще ніколи не відбувалися так швидко. Тобто через дії людей температура піднімається так швидко, як досі ніколи не було в історії планети", – пояснила фахівчиня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У країну суне похолодання: синоптики оновили прогноз
Аналогічний процес відбувається і в Україні.
"Вже навіть є приказка, що цей рік був найхолоднішим, адже кожен наступний буде спекотнішим. Такі коливання температури не означають, що взимку ходитимемо в майках, але ніхто не може точно сказати, якою буде зима", – розказала Засядько.
Водночас холодний період у зимові місяці скорочуватиметься, резюмувала кліматологиня. Є тенденція до потепління.
В Україні перша половина осені очікується теплою та посушливою. Вересень – перший місяць метеорологічної осені, упродовж якого відбувається поступовий перехід від літніх до осінніх процесів. Очікується, що цьогоріч упродовж вересня, особливо у його першій половині, на значній території країни ще зберігатиметься літня погода.
Коментарі