Столичні схили можуть в найближчому майбутньому "сповзти" у Дніпро. До заяв екологів приєдналися і геологи.
Знімки, зроблені з супутника "ОКЕАН-О", зафіксували в столиці низку потенційно небезпечних ділянок. "Ми з"ясували, що в місті багато таких територій, що "сповзають", - говорить директор Центру аерокосмічних досліджень землі Інституту геологічних наук НАН України Вадим Лялько.
За 4 роки зрушення активізувалися у 9 точках столиці.
У зону ризику потрапили Петрівська, Кудрявська і Дегтярівська вулиці, Петровський яр, Андріївська церква, арка Возз"єднання, фунікулер, Маріїнський парк, пам"ятник Магдебурзькому праву, музей ВВВ, Києво-Печерська лавра, Український дім, елітний житловий квартал - Царське село, філармонія і багато інших об"єктів.
Причиною подібних "зрушень землі" стала активізація будівництва - на Печерську, наприклад, "виріс" скандальний будинок на Грушевського, 9. Крім того, з"явилися ще низка новобудов.
Тим часом, Маріїнський парк, за словами Миколи Щипця, екс-директора КП "Плесо", в рік зміщується на 1 мм. І швидкість зростає, що небезпечно, оскільки у нормальному стані вони взагалі рухатися не повинні. Катастрофа ж може трапитись у найближчі 10-20 років.
У 2006 році вже з"явилися "перші ластівки" - засипалися печери Києво-Печерської лаври, пише "Сегодня".
Існує і ще одна небезпека - безпосередньо під пагорбами проходять дві лінії метро - "Сирецько-Печерська" і "Святошинсько-Броварська". Якщо конкретно - станції метро "Дніпро" і "Видубичи".
Фахівці кажуть, мовляв, якщо земля зрушиться, вони можуть опинитися під завалами. Втім, у самій підземці проблеми в цьому поки не бачать.
Столична влада навпаки каже, що висотки на Печерську своїми дренажними системами укріплюють схили. Крім того, в "Київземі" говорять, що дозвіл на забудову видають відразу декілька структур, які не завжди підконтрольні столичній владі, тому порятунок схилів залежить не від них, а від купи відомств, як комунальних, так і державних, пише ForUm.
Коментарі