Стокгольмський інститут досліджень проблем миру повідомив, що Китай став лідером за обсягами закупівель озброєнь в Азії, обігнавши по цьому показнику Японію. Витрати Пекіна на озброєння складають $50 млрд.
Світовим лідером у закупівлі озброєнь залишилися США, які в 2006 році витратили $528 млрд. Зростання витрат США на озброєння було викликане військовими операціями в Афганістані і Іраку.
Британія і Франція розташувалися в списку країн з найбільшими витратами на озброєння на другому і третьому місцях. Четверте тепер займає Китай, а Японія в рейтингу на п"ятому місце.
Росія витратила в 2006 році на озброєння $34,7 млрд. Вона використовує, як вважають фахівці SIPRI, доходи від продажу енергетичних ресурсів для того, щоб "відродити національну гордість, відновити свій вплив на країни, що оточують її, і максимізувати свою геополітичну потужність".
Найбільшими імпортерами озброєнь в світі є Індія і Китай, а експортерами - США і Росія. У списку десяти найбільших імпортерів зброї в світі - п"ять країн Близького Сходу.
При цьому аналітики інституту відзначили, що, не дивлячись на значну увагу в світовій пресі до постачань зброї з Росії до Ірану, постачання із США і Європейських країн Ізраїлю, Саудівській Аравії і Об"єднаним Арабським Еміратам виявилися значно більшими.
За підрахунками SIPRI США, Росія, Франція, Великобританія і Китай на початок 20007 року разом володіли 26 тисячами атомних боєголовок, пише The Guardian.
Коментарі