У Китаї використовуватимуть сніговий покрив вершин Гімалаїв для забезпечення населення водою, передає Vice News. Це сталось через зростання попиту на питну воду в пластикових пляшках серед населення країни.
Через масштабне забруднення китайці не довіряють водопровідній воді і надають перевагу воді у пластикових пляшках. 2013 року вони випили понад 40 мільярдів літрів води. Це становить 15% усієї купленої і спожитої пляшкової води у світі. Як наслідок, населення Китаю уже перевершило американців і стало споживачем води номер один у світі.
"Індустрія має великі плани про розширення, але основні ризики щодо обмежених і забруднених водних ресурсів не вирішуються", заявила Доун МакГрегор, автор доповіді наглядової групи China Water Risk.
Пекін окупував частину Тибету в 1950 роках і розглядає гори як джерело для нової галузі. До неї керівництво країни залучатиме не лише тибетські компанії, а й також урядові і приватні фірми з Китаю та за його межами.
Водночас активісти попереджають про негативний вплив на екологію льодовиків. У 1980 роках у районі Цинхай-Тибетського нагір'я вони зменшились на 15%. Окрім цього, деякі з них є основними шляхами для річок Інд і Меконг.
Як повідомляла раніше Gazeta.ua, минулого тижня рівень забруднення повітря у Китаї перевищив норму в 50 разів.
Коментарі
2