Під час карантину діти відчувають страх і паніку батьків, тому ігнорувати їхні запитання про коронавірус - не вихід.
Діти читають новини, вони не ізольовані від телебачення й інтернету, каже уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Радить батькам розмовляти з ними й пояснювати ситуацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Minecraft на час карантину розробили безкоштовний освітній курс
Що варто говорити дитині:
- боятися - нормально. Страх - це почуття, що допомагає нам бути обережними й піклувалися про своє здоров'я й здоров'я інших людей;
- якщо тобі страшно, скажи мені. Страх меншає, коли ним ділишся;
- страх зменшується, коли знаєш, що робити, щоб захистити здоров'я - дотримуватися карантину, обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей;
- всі епідемії закінчуються і все стає, як раніше.
Якщо дитина хвилюється за здоров'я бабусі чи дідуся, їй варто поговорити з ними по Skype. А вони розкажуть, що роблять все необхідне, аби захистити себе.Омбудсмен також радить зробити традицією проведення вечорів усією сім'єю за іграми чи переглядом фільмів. Батьки не мають обговорювати поряд із дітьми найгірші сценарії: "Це призведе до тривожності".
"Діти дуже тонко відчувають наш емоційний стан. Тому говоріть із дитиною про хворобу та правила, як від неї убезпечитися. Але не перевантажуйте інформацією. Вдома вона має почуватися захищено, а не в додатковому стресі", - вважає Кулеба.
Казки для дітей на карантині почав читати президент Ізраїлю Реувен Рівлін. Книжка, яку він читав, нагадує - як важливо бути дружнім до сусідів.
Коментарі