Через повномасштабне вторгнення РФ деякі населені пункти України опинилися у тимчасові окупації.
Не всі громадяни змогли виїхати з тимчасово непідконтрольної території (ТОТ). Може бути й таке, що дитина народилася в окупації.
Виникає питання, як оформити українське свідоцтво про народження малюка, якщо дитина народилася на тимчасово непідконтрольній українській владі території? У Мінсоцполітики пояснили, як батьки можуть оформити українське свідоцтво про народження дитини.
Якщо ваша дитина народилася на тимчасово непідконтрольній українській владі території – ви все ж можете оформити українське свідоцтво про народження малюка.
Підставами для проведення державної реєстрації народження є, зокрема:
– Медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров'я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження.
– Медичне свідоцтво про народження (форма №103/о).
– рішення суду про встановлення факту народження
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликають встановити на смартфони важливий застосунок, який може врятувати життя
Разом з тим, на період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма №103/о) медичний працівник зобов'язаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми у двох примірниках без проставляння печатки, яка обов'язково повинна містити відомості щодо:
– найменування надавача медичних послуг;
– прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;
– прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;
– дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;
– назва населеного пункту, в якому видана довідка;
– місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);
– підпис медичного працівника;
– дата видачі довідки.
Така довідка вважається документом, що підтверджує факт народження дитини, та прирівнюється до заповненого медичного свідоцтва про народження (форма №103/о).
Крім того, державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, народження якої відбулося під час дії воєнного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці де державна реєстрація народження не проводиться, може проводитися за заявою про державну реєстрацію народження, складеною у довільній формі.
Це електронна копія (сканована копія, фотокопія) якої разом із електронними копіями (сканованими копіями, фотокопіями) медичного документа, що відповідно до законодавства є підставою для проведення державної реєстрації народження, та інших документів, необхідних для такої реєстрації, надсилається на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) [email protected].
Куди треба звернутися з питання державної реєстрації народження дитини?
З питання державної реєстрації народження треба звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, розташованого на території, підконтрольній українській владі, з документом, що підтверджує факт народження дитини.
Хто може подати заяву щодо державної реєстрації народження дитини?
Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них, за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває.
Повномасштабна війна, яку розв'язала Росія, змусила багатьох українців стати біженцями – за межами країни або в інших областях України. У нових місяцях людям доводиться шукати нове житло, лікуватися, вчитися. Це значно ускладнює життя.
Однак за останні місяці з'явилося багато корисних безкоштовних сервісів, які допомагають адаптуватися. А частина платних ресурсів дає знижки для українців, які тікають від війни.
Gazeta.ua зібрала інформацію про застосунки і портали, які можуть допомогти українським біженцям.
Коментарі