Через знищення родинних архівів українці втратили свою історичну пам'ять.
Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив кандидат історичних наук Володимир Борщевич, який 15 років досліджує священицькі родини Волині у 20 столітті.
"Десятиліття радянського тоталітарного режиму максимально нівелювали українську духовну, національну й культурну ідентичність. Інструментом руйнування історичної пам'яті стало нищення родинних архівів", - розповів Борщевич.
Українці під страхом арештів власноруч палили власні архіви.
"Влада під час репресій вилучала документи і світлини як докази "антисовєтской" діяльності. А в іншому разі, українці самі, не чекаючи арешту через страх спалювали родинні реліквії", - вважає Борщевич.
Науковець вважає, що суспільству нав'язувалася думка, наче "нормальне" життя стало можливим лише з приходом радянської влади.
"Нам говорили, що дорадянське минуле не важливе. Кілька поколінь українців втратили розуміння збереження родинних архівів. Люди боялися розповідати правду про своїх батьків і дідів. Ми згубили традицію формування родинних архівів", - зазначив дослідник.
Володимир Борщевич спеціалізується на історії православної церкви. Він є автором семи книг. Нещодавно вийшла монографія "Волинське духовенство у 20 столітті: ідентичність, статус, еволюція". У книзі вперше в історичній науці країни досліджено волинське духовенство як соціальну групу, її корпоративні звязки та цінності.
Коментарі
3