
Український поет Іван Федорович Драч народився 17 жовтня 1936 року в селі Теліжинці на Київщині в сім'ї робітника радгоспу.
"Народився я чому? Через те що Сталін, після того, як була страшна голодовка, коли десятки мільйонів людей загинули від голоду, Сталін заборонив з 36-го року аборти. В мене було сталінське дитинство", – згадував поет.
Коли почалась Друга світова війна, поету було три роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Драч, Лук'яненко і Попович підтримували один із чотирьох проектів мовного закону
Закінчив Тетіївську середню школу і викладав мову й літературу в сусідньому селі. Перший вірш Драча надрукували 1951 в районній газеті.
Навчався в університеті Шевченка. Через творчі та політичні погляди його відрахували з вишу. Пізніше він зміг відновитися на заочному відділенні. Згодом працював у редакції газети "Літературна Україна". До того ж часу відносять перші контакти Івана Драча з українськими дисидентами.Однак після їх розгону та арештів радянським режимом Іван Драч написав відкритий лист, у якому каявся в своїх зв'язках з дисидентами.
За життя Іван Драч встиг попрацювати і на кіностудії імені Довженка. Саме там написав сценарії до фільмів, які стали класикою українського кіно. Перу митця, зокрема, належать сценарії до фільму "Пропала грамота", "Криниця для спраглих" та "Камінний хрест".
"Яка на світі тиша без Тичини!", – писав колись Драч. Подібне можу сказати й про нього...", ділився спогадами про Івана Драча письменник Дмитро Княжич.
Помер Іван Драч уранці 19 червня 2018 року на 81 році життя у клінічній лікарні "Феофанія" після важкої хвороби легенів. Заповідав поховати в рідному селі Теліженцях, поруч із могилою сина Максима
Попрощатися з письменником приїхав глава держави Петро Порошенко разом з дружиною Мариною. Президентське подружжя поклало квіти до труни і вшанувало пам'ять письменника.Президент наголосив, що Іван Драч був не тільки українським філософом, поетом, громадським діячем, а й "душею нашого народу".
Коментарі