Ексклюзиви
субота, 13 листопада 2010 17:19

Італійський майстер коміксу намалював Голодомор (ФОТО)
21

У Франції вийшла друком книга коміксів "Українські зошити (спогади про радянські часи)". Автор - відомий італійський художник Іґорт - уже розпродав 10 000 примірників цієї книги в Італії. Незабаром збірка ілюстрованих оповідей і споминів українців про недавнє минуле вийде в світ англійською, німецькою та іспанською мовами.

За відгуками фахівців та аматорів жанру, Іґорт є одним з найпомітніших італійських художників, які спеціалізуються на коміксах. Він має численні призи, власне видавництво, а також - репутацію автора захопливих мальованих детективів.

Еманюель із паризької книгарні Gal?rie BD Spirit, який спеціалізується на збірках коміксів, наголошує на масштабах проекту італійського митця: "Іґорт є одним із найпомітніших, якщо не найпомітнішим майстром італійського коміксу за останні 30 років. Він керує найкращим спеціалізованим видавництвом Італії, яке називається CoconinoPress, бере участь у численних міжнародних проектах, коли комікси видаються та потрапляють на ринок водночас багатьма мовами..."

"Українські зошити" - принципово новий для автора жанр. Він сказав, що в його творчому житті вперше так сталося, щоб тема несподівано зацікавила так, що змусила на якийсь час відмовитися від решти творчих планів.

Іґорт каже, що та поїздка докорінно поміняла його плани: "Коли я поїхав до України, то мав спочатку зовсім інший проект. Я цікавився будинком у Ялті, в якому жив Чехов. Але щойно я приїхав до вашої країни, я відчув справжній шок від того, що побачив та почув. Зі мною вперше таке сталося. То було дивно, ніби внутрішній вибух... І я тоді подзвонив своєму видавцеві і сказав, що хочу робити іншу книгу."

Приголомшливою новою інформацією стала для Іґорта тема Голодомору. До приїзду в Україну він ніколи не чув про штучний голод, організований комуністичною владою тодішнього СРСР, що забрав життя мільйонів українців.

Іґорт сказав: "Я також маю короткий фільм, на 3 хвилини, де можна побачити справжні обличчя моїх героїв. Один із них, Микола Васильович, просто на вулиці почав плакати. Це приголомшило, цей неймовірний, не висловлений біль".

Упродовж двох років Іґорт облаштувався в Дніпропетровську. Весь цей час він мандрував містами й селами Східної та Південної України. Художник зауважив, що в цих регіонах радянський спосіб мислення та бачення світу і нині визначає життя людей. "Я дивився телевізор і не знаходив європейських та американських каналів. Тоді саме були вибори Обами. Але темі виборів президента США відводили 3 хвилини, натомість про день народження Путіна розповідали 5,5 хвилин. Путіна показували з голим торсом, як він нібито полює на сибірського тигра або роздаровує годинники незаможним росіянам. Цієї риторики ми давно не знаємо. То зовсім інша епоха."

"Українські зошити", за визначенням самого автора, - це історія з маленької літери. Інакше кажучи - це кілька портретних замальовок під спільною палітуркою. Герої твору - звичайні, переважно літні люди, які розповідають про своє життя. Більшість інтерв'ю починалися просто на вулиці.

"Якось побачив на вулиці стареньку. Було мінус 19, а вона зі своєю паличкою на виході з великої крамниці пропонувала людям зважитися на своїх старих терезах. На всіх - по 200 кілограмів одягу, хто ж схоче перевіряти свою вагу? Та бабуся була ніби втіленням безпорадності. Коли вижити - надзвичайно тяжко".

Італійський художник зауважив, що закінчивши роботу над "Українськими зошитами", він краще зрозумів символіку Франца Кафки. На його думку, описаний письменником абсурд "не такий вже й вигаданий". Водночас Іґорт зазначив, що така здатність протистояти труднощам в житті, яку він побачив в Україні, "навряд чи існує в будь-якій іншій країні світу".

Останнім часом Європа доволі часто в картинках зображує трагедію Голодомору. Так, французькі журналісти цього літа на Харківщині почали знімати документальний фільм про Голодомор в Україні. А рік тому відбувся допрем'єрний показ повнометражного документального фільму Holodomor: Ukraine's Genocide ("Голодомор: Геноцид в Україні"), який було створено в Голлівуді. На показі були присутні люди, які пережили Голодомор 1932-1933 років. Трохи раніше знаменитий Британський королівський шекспірівський театр поставив спектакль про одну з найтрагічніших сторінок української історії.

Бі-Бі-Сі

Зараз ви читаєте новину «Італійський майстер коміксу намалював Голодомор (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

42

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

01.06.2011 20:03:54Николай178.95.158.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Пора бы Ефремову указать на дверь за разграбление имущества Луганского областного коммунального предприятия "Луганскводпром" и демонтаж на металлолом в 2003-4 г.г. многокилометровых водоводов д.800 Михайловка, Перевальск, Безгиново, Петровск и др. которые еще числяться на балансе и не списаны.
01.06.2011 19:00:30МиХаил193.110.76.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А им пофиг где не работать, лишь бы бабло и дерибан!
01.06.2011 18:59:48вик,андр,95.134.140.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Гнать в шею всех давно надо, ИЛИ ДАТЬ ВСЕМ ИМ ПО 900 ГРН В МЕСЯЦ И ПУСКАЙ ПРОЖИВЕТ СУК.......
01.06.2011 18:56:05галичанин91.200.113.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Утішає. Ляпас отримав - факт. Тріщить ваша монолітня команда. Це тільки початок.
01.06.2011 18:40:34Евгений91.210.116.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А ,Вы,друзъя как не садитесь всёж в музыканты не годитесь.Всё равно работать не будет,факт.
Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути