В Італії скасували податок розміром від 80 до 200 євро за отримання та подовження дозволів на проживання. Скасування збору ініціювали профспілки Inca та Cgil чотири роки тому. У травні 2016-го Регіональний адміністративний суд Лаціо задовольнив їх скаргу, пише "Українська газета".
Суд Лаціо звернувся за консультацією до Європейського суду 2 вересня 2015 року. Там заявили: плата за видачу та подовження дозволу на проживання в Італії є "непропорційною", порушує права іноземних громадян і суперечить європейським стандартам. Остаточне рішення у справі було за судом Лаціо.
25 травня 2016 року друга секція Регіонального адмінсуду Лаціо постановила скасувати вимоги для "громадян третіх країн, які подають заяву на видачу чи подовження посвідки на проживання, у сплаті внеску від 80 до 200 євро". Постанова анулює основні статті міністерського указу, тодішніх міністра внутрішніх справ і міністра фінансів Роберто Мароні й Джуліо Тремонті, які ввели цей податок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці в центрі Рима ремонтують авто краще за місцевих
Відтепер іммігранти не платитимуть податок на "пермессо". Уряд має попередити чиновників у регіонах і встановити інші тарифи.
Згідно з вироком, податок не повинні сплачувати ті, хто просить видати або подовжити дозвіл на проживання.
Водночас, лишаються незмінними інші тарифи: 16 євро - гербовий збір, 30 чи 46 євро - друк електронного документа, 30 євро - послуги пошти.
Коментарі