- Масштабне виверження вулкану в Ісландії "може пригальмувати зростання глобальної температури на Землі на пару років". Таку думку в висловив керівник кліматичної програми російського відділення Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF) Олексій Кокорін.
-
- "Варто згадати виверження Тамбору в Індонезії в 1815 році, яке знизило середню глобальну температуру на 3 градуси Цельсія. У наступний рік і в Європі, і в Північній Америці літа не було", - зазначив Кокорін.
-
- У той же час, виверження не зупинить зростання концентрації "рукотворних" парникових газів в атмосфері. "А значить, через ці пару років нас буде чекати різкий стрибок температури, як вже було після виверження Пенатубо в 1991 році і Ель-Чічона в 1984 році: температура "завмирає" або навіть знижується, а потім стрибком надолужує втрачене", - підкреслив він .
-
- У масштабі декількох років вулкани можуть грати головну роль у формуванні клімату, відзначає експерт WWF. При виверженні викидаються величезні обсяги аерозолів - зважених часток, які розносяться тропосферним і стратосферні вітрами і поглинають частину сонячної радіації. У результаті виверження вулкана Пенатубо в 1991 році на Філіппінах на висоту 35 кілометрів було закинуто стільки попелу, що середній рівень сонячної радіації знизився на 2,5 Вт / кв м, що відповідає глобальному охолодженню, щонайменше, на 0,5-0, 7 градуси Цельсія.
-
- "Однак, незважаючи на це, останнє десятиліття ХХ століття стало найтеплішим за тисячоліття - ці зміни не є довгостроковими, аерозольні частинки відносно швидко осідають вниз", - сказав Кокорін.
-
- Вести
×
Коментарі
1