Про це напередодні переговорів заявив офіційний представник Пентагону. За його словами США домовилися зі своїми партнерами про те, що в процесі переговорів "потрібно досягти прогресу до кінця року".
У переговорах беруть участь представники Ірану та країн так званої "шістки", до якої входять постійні члени Ради Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Великобританія, Франція) і Німеччина. Консультації в Женеві стали першими переговорами між представниками США і Ірану після розриву дипвідносин у 1980 році.
Напередодні зустрічі в середу, 30 вересня, до Вашингтона прибув міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі. Він проведе прес-конференцію в Організації Об"єднаних Націй в Нью-Йорку.
Як зазначає Reuters з посиланням на західних дипломатів, найбільшою проблемою на переговорах в Женеві може стати небажання Тегерану говорити про свою ядерну програму і про будівництво другого заводу зі збагачення урану, про яке стало відомо минулого тижня.
Іранська сторона заявила, що її ядерні розробки не підлягають обговоренню, а на переговорах слід зайнятися питаннями безпеки в регіоні - наприклад, війною в Афганістані.
Іран наполягає, що його ядерна програма переслідує виключно мирні цілі і спрямована на забезпечення країни електроенергією. Тегеран проігнорував п"ять резолюцій Ради Безпеки ООН з вимогою припинити всі ядерні розробки, повідомляє Інтерфакс.
Коментарі