Усі запити від московського бюро Інтерполу попередньо перевірятимуть на відповідність правилам організації. Такі заходи вводять, що запобігти потенційному зловживанню каналами Інтерполу для націлювання на осіб у межах війни в Україні.
Про це йдеться у заяві Інтерполу.
"Інтерпол висловлює глибоке співчуття та скорботу з приводу загибелі та страждань громадян у зв'язку з конфліктом в Україні", - вказано у заяві.
Проте організація не готова виключити РФ.
"На політичному рівні лунають заклики призупинити або виключити Росію з мережі Інтерполу. Паралельно лідери правоохоронних органів з усього світу також звернулися з проханням про продовження співпраці з Росією через Інтерпол, підкреслюючи серйозні проблеми безпеки та безпеки, якщо обмін інформацією буде припинено",- додають в Інтерполі.
Недопущення країни-члена обмінюватися важливою поліцейською інформацією дозволить злочинцям вчиняти протиправні дії, це посилюватиме небезпеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко впевнено крокує до Гааги - возить Путіну снаряди
Проте співпраця Інтерполу та РФ змінюється:
"Щоб запобігти будь-якому потенційному зловживанню каналами Інтерполу щодо націлювання на осіб у межах конфлікту в Україні чи за його межами, Генеральний секретар впровадив посилені заходи нагляду та моніторингу щодо Росії. Тепер запити більше не зможуть надсилатися безпосередньо Москвою до країн-членів. Тепер московський офіс Інтерполу має надіслати всі свої запити до Генерального секретаріату для перевірки на відповідність правилам Інтерполу".
24 лютого о 4:00 ранку Росія напала на Україну. Російські війська атакували державний кордон України з півночі, зі сходу та Криму. Бої та атаки тривають майже на всьому периметрі державного кордону та в багатьох містах.
Верховна Рада запровадила на території України воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ ЗСУ завдавати максимальних втрат російським загарбникам.
1 березня Білорусь вступила у війну проти України. Її техніка незаконно перетнула український державний кордон.
Коментарі