![Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до окупації Криму](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1035/1035021_w_300.jpg?v=0)
Інтерпол відмовляється розшукувати фігурантів справ, які стосуються окупованого Криму. Бо це суперечить їхньому статуту.
Про це розповів очільник прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний, пише УНІАН.
Зокрема, в Укрбюро Інтерполу заявляють про те, що "одним із основоположних принципів Міжнародної організації поліцейського співробітництва "Інтерпол" є принцип нейтралітету, який нормативно закріплений статтею 3 статуту організації та передбачає заборону організації втручатися у справи політичного, релігійного, військового та расового характеру…".
Тобто органи Інтерполу розглядають справи українських правоохоронних органів, пов'язані із подіями в Україні 2013-2014 років, тимчасово окупованими українськими територіями, збройним конфліктом на Сході України, як такі, що підпадають під дії 3-ї статті статуту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтерпол відмовився розшукувати вбивць кримчанина
Поночовний зазначив, що хоча у цьому питанні Інтерпол займає нейтральну позицію, Україна все ще має варіант двосторонньої співпраці з іншими країнами щодо розшуку фігурантів вищезгаданих справ.
Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали "бранцями Кремля".
Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.
Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
Коментарі