вівторок, 23 лютого 2021 18:31

Інтернет коштує $55 на місяць - українка розповіла про вартість життя в Канаді

У Канаді є коледжі та університети, які приймають на навчання іноземних випускників шкіл і ВНЗ у рамках міжнародних програм. Там навчається чимало українців. Отримують стипендії, як компенсацію витрат на навчання та базові потреби.

Канадська студентка з України Валентина Мізюк розповіла Gazeta.ua про вартість життя в Торонто.

Автор: instagram.com/st.valentines.day
  Валентина Мізюк навчається в університеті Concordia в Монреалі на журналіста.
Валентина Мізюк навчається в університеті Concordia в Монреалі на журналіста.

"У мене 4 стипендії. Одна велика одноразова виплата за 2 роки магістратури - 15 тисяч канадських доларів (за актуальним курсом валют, 1 канадський долар, який називають кад, коштує 22,17 грн - Gazeta.ua), решта - 3 стипендії, які в сумі становлять 18 тисяч кад, дають за успішність та за те, що я повернулася як випускник програми Mitacs саме в цей університет. З цих грошей мені треба платити частинами 30 тисяч кад за магістратуру. Тобто на витрати залишається 3 тисячі кад. Усі витрати стипендії не покривають, але мені допомагає хлопець. Він вчиться у престижнішому ВНЗ — буде вченим — та, відповідно, отримує більшу стипендію", - розповіла Валя.

Найбільше пара витрачає на оплату житла та продукти.

"Проживання в Торонто достатньо дороге. Ми платимо за одну маленьку кімнату в старому будинку 1200 кад на місяць. Плануємо переїжджати в передмістя, де за 700-800 кад можна знімати навіть квартиру.

На покупку продуктів в середньому за місяць витрачаю 600 кад — і це без розкоші. Купую базові продукти — гарніри, м'ясо, молочні вироби, овочі та фрукти. Каву можна знайти за 2 кад, а в Starbucks заплатите 4 кад. Одяг і взуття я купувала 2-3 рази поки що, і це було на мої заощадження з попередніх робіт, оскільки стипендію намагаюся економити, щоб залишилася на наступний рік. Вдається поки що добре економити на розвагах. Оскільки в провінції Онтаріо діє карантин, усі заклади, ресторани, музеї, кінотеатри зачинені. На мій день народження з'їздили на Ніагарські водоспади. Це близько півтори години їзди від Торонто. На них подивитися можна безплатно", - додала студентка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привезла з собою €3,5 тис. - українка про роботу в Німеччині

Окрім цього, в Канаді діє податок на товари - 13% вартості. Він не накладається тільки на речі першої потреби — м'ясо, молочка, яйця, хліб, крупи, кава, чай тощо. А от за алкоголь, солодощі, закуски, газовані напої та багато інших товарів доведеться доплатити на касі.

Дорого в Канаді коштують мобільні засоби зв'язку та інтернет. Система оплати транспорту лояльна.

"Дорогий навіть не сам зв'язок, а мобільний інтернет. Наприклад, тариф з безлімітними дзвінками в межах країни й 10 гігабайтів інтернету коштує 55 кад на місяць. Відносно дешево там платять за транспорт - 3,5 кад за поїздку. Але ця оплата діє 2 год, за які людина може скористатися будь-яким видом громадського транспорту стільки разів, скільки встигне. Сідаєш спочатку в метро, потім — трамвай, далі ще їдеш автобусом. Якщо все це відбувається в межах 2 годин — то платиш тільки перший раз, в метро", - пояснює студентка.

Оскільки стипендії бракує, Валя планує шукати роботу. Однак в Канаді для студентів це не так просто.

"Студенти тут можуть працювати максимум 20 годин на тиждень, і найчастіше — це робота teacher assistant - помічник професора в університеті за 1500 тисячі кад за семестр. Тому доведеться шукати онлайн-заробіток", - пояснює дівчина.

Українка Юлія Передрій відкрила в Польщі онлайн-школу PolskiTu. Дівчина навчає польської мови. Також Юлія веде блог, де безплатно роздає тести.

Зараз ви читаєте новину «Інтернет коштує $55 на місяць - українка розповіла про вартість життя в Канаді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути