Про це вона заявила в Брюсселі, де сьогодні відкриється засідання Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ.
"Мені здається, вони починають розуміти, що цей проект не направлений проти Росії", - уточнила вона.
Клінтон відзначила, що у Вашингтоні хочуть "здоровішого та змістовнішого діалогу з Росією".
Раніше повідомлялося, що Барак Обама в своєму листі запропонував Дмитру Медведєву переглянути плани розміщення елементів американської ПРО в Східній Європі, якщо Росія змусить Тегеран відмовитися від розробки ядерної зброї та ракет дальньої дії. І Обама, і Медведєв заявляють, що жодних пропозицій не робилося і жодних операцій не буде.
У вівторок на брифінгу в Білому домі президент Барак Обама відзначив, що припинення ядерної загрози Ірану, безперечно, понизить необхідність в створенні протиракетного щита в Східній Європі. Проте він категорично заперечував, що запропонував Москві яку-небудь операцію. За словами Обами, газети неточно передали зміст його листування з Медведєвим.
Так або інакше, навіть якщо Обама і не озвучив пропозицію безпосередньо, він назвав Медведєву умову, за якої США можуть відмовитися від протиракетного щита в Європі. Раніше такий компроміс вже розглядався. Заступник держсекретаря США Уїльям Бернс заявив, що тісна співпраця з Росією, яка дозволить зменшити рівень ядерної загрози з боку Ірану, може стати "одним з чинників", на підставі якого адміністрація Барака Обами ухвалить рішення, коли розміщувати і чи розміщувати взагалі елементи в Східній Європі.
Втім, обережна реакція Москви на лист Обами абсолютно виправдана, сказав в інтерв"ю "Голосу Америки" фахівець з Середнього Сходу Раджаб Сафаров. За його словами, Росія - на відміну від Сполучених Штатів - добре розуміє, що ані вона, ані інші країни не здатні вплинути на припинення іранської ядерної програми, яка є свого роду "національною ідеєю іранського народу" і реалізовуватиметься незалежно від американо-російських переговорів.
У Москви і Вашингтона є ще низка інших пунктів, за якими можлива торгівля. Так, TheNewYorkTimes писала, що в посланні Обами згадувалося про переговори щодо продовження договору про стратегічні озброєння і співпрацю в сфері постачання контингенту США в Афганістані. Крім того, за версією видання, адміністрація Обами, можливо, повернулася до розгляду російської пропозиції про розміщення елементів системи ПРО в Росії та спільне управління цією технікою.
За матеріалами Полит.ру
Коментарі