Чому виник Майдан у Києві, чому 22 січня на вулиці Грушевського з'явилися перші загиблі та чому після 18-20 лютого 2014 року Україна стала іншою, – про це розповіла учнівська молодь. У середній школі № 5 Миргорода організували унікальний захід. Спробували відтворити хронологію подій на київському Майдані. Тут провели акцію-реквієм по вшануванню Небесної сотні.
"21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом український уряд радикально повернув курс держави. Поступальний рух колеса історії зупинено",– звучить від мікрофона.
Старшокласники в образах учасників Майдану коротко відтворюють трагічні події.
У залі повна тиша. У багатьох учнів на очах з'являються сльози.
"Були б наші очільники такими ж патріотами, як ці діти, то й гори б ми звернули. Хіба Донбас винен, що країною керували і керують проходимці, котрим комфортно було під крилом Кремля. Невже Порошенко не бачить, що люди змінилися і не хочуть терпіти всякі договорняки, через які просто злили Донбас. А відповідальність так ніхто і не поніс. Єфремова показали. Типу винуватий у подіях на Донбасі. А інші ж що? А як же загиблі на Майдані? Про них що, вже забули?", – каже якась вчителька сусідці, краєчком хустини витираючи сльози.
Ось учні запалюють свічки у честь загиблих на Майдані та викладають із них "СЛАВА ГЕРОЯМ". А потім усі спускаються у фойє школи і починають плести маскувальну сітку для бійців у зону АТО.
"Я б сказала, не дивлячись на свій вік, їм зараз 15-16 років , багато хто, у гарному розумінні цього слова , звихнувся на Майдані. Оце ростуть ті, хто дійсно стане елітою країни. І майбутнє наше за такими як вони",– говорить заступник директора школи № 5 із навчально-виховної роботи Олена Ярославська.
Коментарі
2