Міноборони й досі не оголосило тендерні закупівлі послуг харчування для Збройних Сил України на наступний рік, бо оборонний комітет Верховної Ради України не розглянув відповідний річний план відомства. У цьому, народна депутат Соломія Бобровська вбачає продовження схеми, що існувала протягом минулого й поточного року в інтересах однієї компанії-монополіста "Військсервіс-Волонтер".
"Ясна річ, що це є ще одна схема: як уникнути тендерних закупівель, процедури на наступний рік. Ви знаєте – цього року було дуже багато зауважень, нарікань на уряд і до монобільшості щодо зриву державних оборонних закупівель. І коли ми говоримо не про оборонні закупівлі – тилові, харчові - коли ці процедури є повністю відкритими, не потребують жодних додаткових втручань, впорядкувань – то, що вони досі не з'явилися у грудні, я вважаю, що це є продовження схеми. Мені дуже прикро, що так сталося", - сказала політик.
Бобровська запевнила, що буде звертатися до міністра оборони Олексія Резнікова з цього приводу.
"Я беззаперечно запитаю про це у міністра, і в комітету. Але наразі воно виглядає просто як чергова схема. Я попереджала тиждень тому – якщо у грудні це не буде зроблено (оголошено тендери, - ред.) – вони продовжать (контракти з "Військсервіс-Волонтером", - ред.) на наступні пів року. От власне так і сталося", - сказала нардеп.
Крім того, як зазначила Бобровстка, за її даними, скандальний постачальник "Військсервіс-Волонтер" дійсно не збирається відмовлятися від своєї монополії, адже "вже відкриває в обласних центрах нові представництва, щоб підкоригувати свої можливості".
ТОВ "Військсервіс-Волонтер" поточного року стала цілковитим монополіста ринку харчування ЗСУ, отримавши 1,2 млрд грн на поставку продуктів в армію і всі 100% держпідрядів. Тоді в оборонному комітету ВР заявили, що це становить загрозу нацбезпеці. Тим паче, що сам постачальник поводив себе вкрай недобросовісно: привозив у військові частини зіпсовані продукти, переморожені овочі, гнилі фрукти, м'ясо найнижчої якості тощо.
Також в інтересах "Волонтера" оновлювалися умови чинних контрактів. Зокрема, попереднє керівництво МО забороняло командирам ВЧ повертати постачальнику привезену ним же зіпсовану їжу, натомість дозволяло компанії не оновлювати стратегічні запаси харчування на фронті.
У підсумку, комітет ВР ще у квітні рекомендував звільнити із займаної посади профільного екс-заступника міністра оборони Ігоря Халімона. А вже наприкінці жовтня він отримав підозру ДБР. Тепер же, оборонний комітет своєю бездіяльністю фактично "дав зелене світло" цій компанії, бо МО вимушено пролонгує із нею свої контракти.
Коментарі