Держкомітет з питань телебачення й радіомовлення підготував і передав у Кабінет міністрів нову версію законопроекту "Про суспільне телебачення й радіомовлення". Згідно з новою версією документа, Національна суспільна телерадіокомпанія буде створена на базі "існуючих структур", повідомляє "КоммерсантЪ-Україна".
Однак, як повідомив голова Держкомтелерадіо Олександр Курдинович, Кабмін повинен прийняти рішення, на базі яких саме телерадіокомпаній це буде зроблено, і щодо строків їх трансформації. Проект серед іншого припускає, що упродовж перших 4 років телерадіокомпанія буде фінансуватися з держбюджету. При цьому суспільне телебачення не зобов'язане висвітлювати діяльність державних органів. Ефірний час може надаватися тільки для екстрених офіційних виступів президента, спікера парламенту, прем'єр-міністра, голів Верховного й Конституційного судів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тимошенко проти комунальних ЗМІ
Роботу Національної суспільної телерадіокомпанії буде контролювати наглядова рада, яка буде складатися з 17 членів - 14 представників всеукраїнських громадських організацій, а також трьох представників Кабміну. У колишній редакції пропонувалося ввести в наглядацьку раду сімох представників уряду. Представництво Кабміну було скорочено на вимогу Ради Європи.
Після закінчення строку бюджетного фінансування, Національна суспільна телерадіокомпанія може фінансуватися за рахунок абонентської плати, продажу власного теле- і радіопродукту, добровільних неанонімних благодійних внесків. Крім того, частину коштів суспільне телебачення має право одержувати за рахунок розміщення програм держзамовлення, але при цьому їх частка не повинна перевищувати 20% від усього обсягу мовлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колесніков знає, як зробити телебачення незалежним
Як відомо, дискусія щодо створення суспільного телебачення в Україні ведеться вже довгий час. Зокрема, створити його передбачалося після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах в 2004 році, однак влада розійшлися в думках, чи створювати його на базі Національної телекомпанії України (НТКУ) або робити з нуля після парламентських виборів 2006 року.
Про створення суспільного телебачення на державному рівні знову заговорили в червні 2010 року. Президент Віктор Янукович запропонував затвердити й винести на громадське обговорення концепцію суспільного каналу. Затверджений улітку 2011 року Кабміном документ був переданий в адміністрацію президента. Але наприкінці 2011 року він був повернутий на доопрацювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українське телебачення можна назвати малоросійським"
Концепцію створення громадського телебачення ухвалили ще 30 вересня минулого року. Передбачалося, що цей канал буде створено на базі Першого національного.
Коментарі