Командувач армії США в Європі у 2014-2017 роках Бен Годжес опублікував план звільнення Криму.
Спочатку можна обійтися без широкомасштабної сухопутної операції, написав він у Twitter.
ЗСУ на першому етапі треба завдати далекобійних ударів по військовій інфраструктурі окупантів. Зокрема по Чорноморському флоту. Потрібно також відрізати матеріально-технічне забезпечення Криму.
"Чудова карта, що показує, як високоточні удари великої дальності можуть зробити Крим непридатним для російських військ. Скептики щодо Криму припускають, що для цього потрібна дорога широкомасштабна сухопутна атака. Але перш за все пріоритет – зробити Крим непридатним для Росії. ССО та інші сприятимуть цьому", – зазначив Годжес.
Він поскаржився, що Україні досі не передали ракети більшої дальності ATACMS. Наголосив, що не варто наполягати на конкретних платформах або системах зброї. Необхідно домагатися надання далекобійної зброї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк: Україні плювати на думку РФ щодо деокупації Криму
"Точність на великій відстані – це те, що потрібно. Назва фактичної системи не настільки важлива", – пояснив Годжес.
Щоденними високоточними ударами можна було б "відганяти" Чорноморський флот від Севастополя.
"Те ж саме стосується російських військово-повітряних сил у Саках тощо. Потім деякі цілі уразити безпілотниками. Сухопутні ж війська можуть прийти пізніше", – підсумував Годжес.
Росія не віддасть окупований нею Крим легко.
Однак навряд чи за півострів будуть запеклі бої. Таку думку висловила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
На її думку, Україна поверне контроль над своїм півостровом за іншим сценарієм. Яким саме, не уточнила.
Коментарі