Деякі політики все ще уявляють собі домовленість з Володимиром Путіним коштом безпеки і майбутнього України. Але українці ніколи не почуватимуть у безпеці, допоки нас не захищатиме "парасолька" Північноатлантичного Альянсу.
Про це заявив народний депутат Микола Княжицький під час панелі "Безпека в регіоні (проблема російської дезінформації, кібернападів та гібридних загроз)" в межах засідання Парламентської Асамблеї Республіки Польща та України.
За його словами, кожен, хто вважає, що існують інші гарантії безпеки для України, не бажає нам добра або ж плекає ілюзії, які вигідні Росії та смертельно небезпечні для України, бо подібні до стратегічних цілей Москви.
Окрім прямої військової агресії проти України, російські методи дезінформації, кібернападів і гібридні загрози - це різновид воєнних дій путінської Росії не лише проти України, але й Заходу і всієї демократичної спільноти.
Княжицький у своєму виступі нагадав, що війна Росії в кіберпросторі розпочалась з атаки проти Естонії у 2008 році. Проти України спеціальні операції в соцмережах розпочалися одразу після Помаранчевої революції 2004 року, набравши особливої інтенсивності під час процесу підписання Угоди про асоціацію України з ЄС в 2013 році.
Далі все пішло по висхідній - РФ застосовувала атаки у кіберпросторі під час анексії Криму і початку воєнних дій у 8 областях Півдня і Сходу нашої країни. Згодом були потужні атаки на електростанції, атомні станції, міністерства, операторів мобільного зв'язку, військові частини, запускання вірусів у програмне забезпечення в масштабах України і всього світу тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Росія перетворила свою церкву на нейротропну зброю"
Засобами кібервоєн Росія готувала і широкомасштабну агресію 24 лютого 2022 року, намагаючись повністю дезорганізувати життя і спроможність чинити опір.
Політик звертає увагу, що сьогодні Росія створює гібридні загрози в усьому світі. Вже відомо про російську інформаційно-психологічну операцію навколо повеней в Польщі. Мета цього ІПСО - підірвати довіру поляків до безпекових відомств країни, уряду, Німеччини та ЄС.
"Москва ніколи не спить, вона весь час готує або ж розпалює війни. В цьому контексті єдине правильне запитання - чи ми готові до протистояння? Українська і польська історія вчить, що коли ми разом, тоді ми набагато сильніші", - резюмував Княжицький.
Раніше Княжицький заявляв, що Україна повинна більш системно протидіяти російським інформаційним атакам, які ослаблюють нашу державу і роблять вразливим суспільство.
Коментарі