Закон, за який проголосували 212 демократів і 25 республіканців, передбачає розширення юридичного визначення злочинів, що здійснюються на ґрунті ненависті. Раніше під нього потрапляли злочини і правопорушення, здійснені з расових, релігійних і націоналістичних мотивів.
Як відзначив в зв"язку з цим лідер демократичної більшості в Палаті Стені Хойер (Steny H. Hoyer), "злочину на ґрунті ненависті підривають саму основу нашої демократії: всі громадяни створені рівними, користуються однаковими свободами і захистом закону".
Проте за кілька годин до голосування в Палаті представників Білий дім висловив свою незгоду зі згаданим законом, назвавши його "непотрібним і сумнівним відносно положень конституції США".
Лідер республіканської меншості в Палаті представників Джон Бенер (John A. Boehner) заявив у зв"язку з цим, що закон дасть уряду можливість карати за "злочин у думках" (thought crimes).
Він також відзначив, що новий закон знищить поняття "єдиного для всіх правосуддя" і розділить громадян США на різні категорії, кожна з яких знаходитиметься під захистом окремого закону.
Закон також викликав протести з боку представників церкви, які вважають, що тим самим вони можуть піддатися судовому переслідуванню за виступи проти гомосексуалістів і одностатевих браків.
"У наявності спроба примусити людей замовкнути, – заявив єпископ Гарі Джексон (Harry Jackson). – Ми сподіваємося, що президент накладе на цей закон вето".
Проте автори закону відзначають, що він не ущемляє право вільно висловлювати свою думку про представників сексуальних меншин і не суперечить Першій поправці, що гарантує свободу слова, передає Лента.ру.
Коментарі
1