За даними прес-служби, позивач вимагає накласти арешт на 76% акцій "Луганськтепловозу" визнати договір купівлі-продажу акцій між ФДМУ й Брянським машзаводом недійсним, зобов"язати російську сторону повернути державі акції "Луганськтепловозу", а ФДМУ повернути Брянському машзаводу отриману від продажу суму.
Прес-служба зазначає, що позов подано Генпрокуратурою в інтересах Кабміну 11 травня, але ФДМУ його одержав тільки наприкінці місяця.
У ролі відповідачів виступають ФДМУ й Брянський машзавод.
За даними представника ФДМУ, судовий розгляд цього позову заплановано на 26 червня.
Як повідомляло агентство, у квітні Президент Віктор Ющенко дав доручення Олександрові Медведьку, котрий обіймав тоді посаду генерального прокурора, і в.о. голови Служби безпеки України Валентинові Наливайченку перевірити дотримання ФДМУ законодавства при продажі 76% акцій "Луганськтепловоз".
Раніше Президент уже дав оцінку продажу 76% "Луганськтепловозу" як непрозорого.
У березні ФДМУ продав 76% "Луганськтепловозу" закритому акціонерному товариству "Управляюча компанія "Брянський машинобудівний завод".
Заявки на участь у конкурсі подали 4 компанії: ВАТ "Демихівський машинобудівний завод" (Росія, Московська область), "Дніпровагонмаш", "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" і ЗАТ "Управляюча компанія "Брянський машинобудівний завод" (Брянськ, Росія), правонаступник ЗАТ "Виробнича компанія "Брянський машинобудівний завод".
До конкурсу були допущені тільки 2 російські компанії, які входять до складу найбільшої в Росії компанії транспортного машинобудування "Трансмашхолдинг".
2006 рік "Луганськтепловоз" закінчив зі збитками 15,771 млн. гривень.
У жовтні 2006 ФДМУ призупинив конкурс із продажу "Луганськтепловозу" на підставі низки судових позовів, основним з яких був позов "Укрзалізниці".
Крім того, на "Луганськтепловоз" претендувала компанії "АвтоКрАЗ", що в 2001 виграла конкурс із продажу держпакету акцій холдингу, але його результати були скасовані ФДМУ, повідомляють Українські новини.
Коментарі