Каліфорнійський університет в Берклі - другий, а Стенфордський на цей раз - на третьому місці.
У топ-десятці - ще п'ять американських вузів: Массачусетський технологічний інститут, Каліфорнійський технологічний інститут, Прінстон, Колумбія і Чикаго.
У першій сотні їх 54. Найбільш високопоставленими зарубіжними установами стали британські Кембрідж (п'яте місце) і Оксфорд (десяте).
З європейців відзначені також Швейцарський федеральний технологічний інститут (23-й) і паризький Університет П'єра і Марії Кюрі (39-й).
Кращим університетом Азії визнаний Токійський (двадцяте місце).
З співвітчизників китайці поставили вище за всі Пекінський університет та Університет Цінхуа (151-й і 200-й відповідно).
Московський державний - 74-й (у Європі - 23-й).
Прем'єра списку, першого у своєму роді, відбулася в 2003 році.
У рейтингу цінуються перш за все успіхи на ниві академічних досліджень в галузі точних наук, а гуманітарній сфері не приділяється ніякої уваги, що й викликає підозри в неадекватному відображенні діяльності ВНЗ.
Про якість освіти - головному завданні вузів - теж судять вельми опосередковано.
Серед основних критеріїв - кількість Нобелівських премій і медалей Філдса, отриманих викладацьким складом і випускниками, число широко цитованих дослідників на борту і сума статей, опублікованих журналами Nature і Science.
Ці критерії також викликають критику. Міхаела Саісана, аналітик Єврокомісії, вважає, що рейтинг складається тільки для того, щоб порівняти китайські вузи з іншими.
У майбутньому році ЄС планує представити власний чарт.
Нагадаємо, наприкінці травня корпорація "Систем кепітал менеджмент" опитала 990 українських керівників підприємств і 363 експертні компанії. Цікавилася, чиїх випускників готові взяти на роботу. Потім склала список установ, про які було більше схвальних відгуків. На першому серед українських вузів - столичний політехнічний інстітут.
Коментарі