Ексклюзиви
Вівторок, 22 квітня 2008 17:25

Французький парашутист подолає в стрибку звуковий бар"єр

Французький парашутист подолає в стрибку звуковий бар"єр
64-річний парашутист Мішель Фурньє, підполковник французької армії у відставці, зробить 25 травня 2008 року чергову спробу зробити стрибок з висоти 40 кілометрів, подолати в падінні звуковий бар"єр і поставити чотири світові рекорди.

Якщо Фурньє вдасться реалізувати свою ідею і зістрибнути з повітряної кулі, що знаходиться на висоті 40 тисяч метрів над провінцією Саскачеван (Канада), він поставить відразу чотири світові рекорди: по висоті стрибка з вільним падінням, по висоті польоту людини на повітряній кулі, за часом і за швидкістю вільного падіння.

Швидкість парашутиста досягне 1500 кілометрів на годину (416 метрів в секунду), тобто перевищить швидкість звуку (близько 330 метрів в секунду). Це означає, що Фурньє стане першою людиною, яка подолає звуковий бар"єр у вільному падінні (і залишиться живий).

Зараз офіційний рекорд по висоті стрибка належить Євгенію Андрєєву (24 483 метри), непідтверджений - Джозефу Киттінгеру (31 тисяча метрів). Фурньє поставив рекорд серед французьких парашутистів: 12 тисяч метрів. Максимальна висота польоту людини на повітряній кулі - 37 тисяч метрів.

Фурньє підніметься в стратосферу (відзначимо, що літаки зазвичай літають майже в чотири рази нижче) на наповненій гелієм повітряній кулі, знаходячись в спеціальній капсулі, тиск в якій поступово знижуватиметься. Парашутист одяге захисний костюм, забезпечений двома кисневими балонами.

Це буде четверта спроба Фурньє здійснити "Великий стрибок". Перша була намічена на вересень 2000 року у Франції, проте була скасована з міркувань безпеки: держава визнала, що щільність населення на відповідній території надмірно висока. Друга (серпень 2002 року, Саскачеван) була скасована через погану погоду, третя (серпень 2003 року, Саскачеван) - через розрив балона повітряної кулі при старті. В кінці вісімидесятих років Фурньє також брав участь як один з можливих виконавців стрибка в подібному проекті французької армії, який також не був реалізований.

Про наміри зробити подібний стрибок заявляли і інші парашутисти, зокрема австралієць Родд Міллнер, проте повідомлень про успішну реалізацію ідеї не поступало.

Фурньє і інші учасники проекту (лікарі, інженери, спонсори, серед яких французький астронавт Жан-Франсуа Клервуа) упевнені, що отримані дані (про поведінку людського тіла при подоланні звукового бар"єру) стануть в нагоді в медицині, науці і техніці (наприклад, при плануванні рятувальних операцій в космосі).

Вартість проекту склала близько 19 мільйонів доларів, повідомляє AFP.

Зараз ви читаєте новину «Французький парашутист подолає в стрибку звуковий бар"єр». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода