Канерва відзначив, що у Фінляндії немає політичних заперечень проти будівництва Північно-європейського газопроводу, оскільки цей проект повинен диверсифікувати існуючі транспортні шляхи. З іншого боку, фінів турбують екологічні аспекти прокладки газопроводу по дну Балтійського моря. Раніше фінські чиновники заявляли, що не зацікавлені в приєднанні до ПЄГ.
Проти газопроводу по дну Балтійського моря висловлювалися представники майже всіх країн, які мають вихід до Балтійського моря. Зокрема, незадоволені маршрутом газопроводу були в Швеції, Прибалтиці і Польщі. Більшість цих держав вважають, що газопровід необхідно прокладати по суші. Проте "Газпром" виступає проти перенесення, оскільки тоді йому доведеться платити країнам-транзитерам.
Північно-європейській газопровід (Nord Stream) повинен пройти по дну Балтійського моря і з"єднати Росію з Німеччиною. Операторами проекту є "Газпром", німецькі Wintershall та E.ON Rurgas. Пізніше до них приєдналася нідерландська Gasunie. Будівництво газопроводу може обійтися інвесторам в п"ять мільярдів доларів. Серйозно розробляти цю ідеї "Газпром" почав з 2002 року.
Коментарі