Виробник лікарських засобів компанія "Фармак" побудує екокуточок, закупить 40 контейнерів для макулатури та встановить три безконтактні сенсорні змішувачі та накопичувальний бак для води в школах України в межах проєкту "Екошкола", який компанія реалізує в співпраці з ГО "Український екологічний клуб "Зелена Хвиля".
Учні 25 шкіл з усієї України презентували свої екопроєкти, спрямовані на збереження природних ресурсів та економію коштів освітніх установ. Три найкращі – отримали мінігранти від АТ "Фармак" на реалізацію своїх проєктів. Про це йдеться в повідомленні компанії.
Переможцями стали:
Перше місце: Потічанська філія І-II ст. з дошкільним підрозділом ОЗ "Решетилівський ліцей ім. І. Л. Олійника" із проєктом "Створення екокуточку" отримає грант на суму 25 000 грн.
Друге місце: Новояворівська ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів із проєктом "Утилізація вторсировини з метою енергозбереження на базі другої школи" отримає грант на суму 20 000 грн.
Третє місце: ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Мирноградської міської ради Донецької області із проєктом "Розумні крани" отримає грант на суму 15 000 грн.
Крім того, було відзначено проєкти в спеціальних номінаціях.
Приз глядацьких симпатій – КЗСОР "Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей", м. Суми із проєктом "Виготовлення екопаперу" отримає грант на суму 7000 грн.
Спеціальний приз від АТ "Фармак" – Шосткинський навчально-виховний комплекс: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей Шосткинської міської ради із проєктом "Безконтактна економія води" отримає грант на суму 15 000 грн.
"Скажіть, ви можете уявити своє життя без повітря, води, тепла? А можете уявити життя без паперу, ліків та електроенергії? І важливе питання – як збалансувати виробництво, що необхідне для всіх, з екологією? Часом прості правила та звички можуть врятувати і життя, і планету від шкідливого впливу. Саме цього ми навчаємо школярів у "Екошколі". Сподіваємось, що вони поділяться цими знаннями з батьками та друзями", - сказав операційний директор АТ "Фармак" Павло Павлик.
За його словами, місія "Фармак" – робити лікування доступним, ліки компанії присутні практично в усіх терапевтичних групах; щорічно на ринок виводиться в середньому 20 лікарських препаратів і приблизно 110 знаходяться в розробці.
Разом з тим, за його словами, у процесі виробництва є різного роду відходи та викиди.
"Фармак" є екологічно-свідомою компанією. У 2019 році споживання електроенергії зменшилося на 10%; газу на 23% на гривню випущеної продукції проти аналогічного періоду 2018 року. Кількість викидів зменшилася на 22,99%. За останні 5 років на екологічні проєкти було витрачено загалом понад 55 млн грн. У 2020 році більш ніж 100 тисяч євро інвестували в модернізацію Дільниці з очищення промислових стічних вод Департаменту з виробництва АФІ. Усе це відповідає цілям Глобального договору ООН у сфері захисту довкілля. "Фармак" став першою фармацевтичною компанією, що приєдналася до Мережі Глобального договору ООН. А у 2019 році виконавчий директор увійшов до складу наглядової ради Мережі в Україні", – сказав Павлик.
Голова ГО "Український екологічний клуб "Зелена Хвиля" к.б.н. Олександра Халаїм зазначила, що коли наприкінці літа 2019 року було прийнято рішення про перехід з проєктом "Екошкола" в онлайн-формат, основне прагнення було охопити якнайбільше слухачів та надати рівніші можливості шкільній молоді з усієї країни здобувати сучасні знання з екології та захисту природного довкілля, формувати свої локальні екологічні спільноти та представляти свої проєкти на конкурсі "Екошколи".
Згідно з повідомленням, в "Екошколі" було зареєстровано понад 1200 учнів з усіх куточків України. У фінальному конкурсі мінігрантів взяли участь понад 25 міст, містечок і сіл.
У 2020 році до проєкту "Екошкола" від "Фармак" приєднався Національний центр "Мала академія наук України".
Коментарі