Ексклюзиви
Середа, 25 вересня 2013 22:23

Фармацевти Горлівки показали газову незалежність
9

Знаходячись з робочим візитом в Донецькій області, міністр екології і природних ресурсів Олег Проскуряков відвідав ТОВ "Стиролбіофарм", яке називають унікальним в області використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження. Це перший завод в України, де повністю відмовилися від природного газу. Зробили заміну опалювального устаткування на пиролізні котли, використали сонячний вакуумний колектор, вітрогенератор та гелеосистеми, встановили тепловий насос "Повітря-вода", що знижує споживання енергії та зменшує викиди СО2.

- З 2011 року повністю обходимося без природнього газу, і це виявилося економічно вигідно -  усі вкладені гроші повернули за 2 роки, - розповів заступник технічного директора Андрій Блаженко.

В Україні лишається гостро актуальною проблема використання енергетичних ресурсів: на 1 одиницю ВВП ми використовуємо в 4,5 разів більше енергії, ніж в європейських країнах. Екологи рекомендують переглянути економічну політику у бік енергозбереження.

- Можна без дотацій і без зайвих слів економити енергію. І тоді не доведеться так багато газу купувати  в Росії, не доведеться добувати сланцевий газ, можна обходитися своїми ресурсами. Потрібна державна програма енергозбереження, і головне - програма збільшення енергоефективності підприємств. Зараз у всьому світі розвивається ідея зеленої економіки, приклад якої є на цьому підприємстві, -  коментує еколог Тетяна Тимочко.

Підприємство "Стиролбіофарм" є одним з найбільших вітчизняних виробників фармацевтичних препаратів. Місто Горлівка, де воно знаходиться, має населення 276 тисяч чоловік та є одним з найбільш екологічно неблагополучних в Україні.

Зараз ви читаєте новину «Фармацевти Горлівки показали газову незалежність». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55336
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути