Треба показувати західним партнерам наш розвиток. Не мінус два відсотки ВВП, а плюс п'ять. Не різні позиції головних політичних осіб держави, а національну єдність у ключових питаннях.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав дипломат Андрій Веселовський.
"Щоб бути союзниками, треба підписати військово-політичну угоду. Таких країн сьогодні немає. Проте є держави, які солідаризуються з Україною. Якщо ми не встоїмо, РФ загрожуватиме їм. Центрально-Східна Європа, Балтія, держави Чорного моря. Є країни в Західній Європі, яких дістає політика Кремля. Америка все більше самоізолюється, а Старий світ не має власної військової суб'єктності. Адже Північноатлантичний альянс тримається на Штатах. Європейці підтримують Україну, бо відчувають загрозу від РФ", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втома від України є: експерт порівняв зовнішню політику Зеленського та Порошенка
Кожна держава, яка співчуває Україні, важлива, наголошує він.
"Наприклад, Фінляндія перебуває під російським тиском і впливом. Майже весь фінський бізнес зав'язаний на Росії, але вони солідарні з українцями. У Португалії багато наших заробітчан, до яких прихильні місцеві за їх відповідальність і креативність. Ці країни можуть бути голосом на нашу підтримку. Та варто працювати не тільки з європейцями, з усім світом", - додає дипломат.
Повне інтерв'ю з Андрієм Веселовським читайте у журналі "Країна" від 26 березня.
Росія нарощує кількість військових в анексованому Криму. Вже має там 32,5 тисячі армійців — у 2,5 разу більше, ніж було до окупації півострова 2014 року.
Коментарі