Четвер, 21 серпня 2008 09:09

ЄС пригрозив Росії розривом відносин

Члени Європейського парламенту розійшлися в думках з приводу конфлікту між Росією і Грузією.

20 серпня в Брюсселі відбулося позачергове засідання комітету Європарламенту по міжнародних справах, на яке була запрошена міністр закордонних справ Грузії Ач Ткешелашвілі.

У виступі міністра знову прозвучали звинувачення в адресу Москви і заклик до Євросоюзу максимально жорстко відреагувати на дії Росії. Зокрема, Ткешелашвілі закликала Європейський Союз направити власну наглядову або навіть миротворчу місію до Південної Осетії і підняти питання про введення санкцій проти РФ. Серед санкцій міністр назвала можливе вето на вступ Росії до Світової організації торгової (СОТ) і припинення переговорів про нову угоду по довгостроковій співпраці між РФ і Євросоюзом.

За підсумками засідання голова комітету Європарламенту по міжнародних справах Яцек Саріуш-Вольськи заявив, що підготує проект резолюції, що закликає до організації миротворчої місії ЄС для відправки в зону грузино-осетинского конфлікту.

Саріуш-Вольськи пообіцяв, що заява, яку має намір прийняти Європарламент у разі зриву виведення російських військ, буде жорсткішою, ніж прийнята головами МЗС країн-членів НАТО.

За його словами, у разі невиконання російським керівництвом даних ним обіцянок, Європарламент може вимагати "замороження" і навіть припинення Євросоюзом відносин стратегічного партнерства з Росією.

Тим часом, європарламентарі, присутні на слуханнях, зустріли виступ голови МЗС Грузії змішаною реакцією і не змогли сформулювати єдиної позиції по відношенню до конфлікту. Багато депутатів засудили "непропорційне" застосування сили з боку Москви, проте цілий ряд європарламентарів звинуватили грузинський уряд в атаці на Цхінвалі і провокації Росії на жорсткі у відповідь дії, повідомляє AssociatedPress.

Зараз ви читаєте новину «ЄС пригрозив Росії розривом відносин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода