Лабораторні дослідження українського, російського і білоруського сирів показали, що всі вони мають високу якість і жодних рослинних добавок.
Такий експеримент провели журналісти ТСН, аби з'ясувати чи справді такі погані українські сири як розповідають у Росії.
Одна з головних претензій до українських виробників - додавання замість справжніх молочних жирів рослинних.
Щоб бути об'єктивними, журналісти купили в Росії зразки українського, трохи російського і навіть білоруського сирів. У Києві докупили ще один, український - це аби в лабораторії порівняти, що у нас експортують, а що залишається на власних прилавках. Загалом вийшло п'ять зразків.
З'ясувалось, що кожен із цих продуктів має повне право називатись сиром - у всіх п'яти перевірених зразках рослинних жирів не виявили.
Там, де з'являється бодай крапля рослинної олії (зазвичай, пальмової або кокосової) закінчується сир і починається сирний продукт. Утім, самостійно їх відрізнити - майже неможливо.
Хоча треба зазначити, що серед продуктів, які найчастіше фальсифікують - згущене молоко, далі йде масло і лише потім твердий сир.
"Найгірший результат, який у нас по сирах був, це коли з 10-ти зразків 2 зразки було фальсифіковано рослинними жирами", - пригадують в лабораторії.
Сомельє Сергій Винокур сумнівається, що російські сири кращі за українські.
"Я не думаю, що в Росії роблять кращі сири ніж в Україні. Ми пробували завозити їх, але вони швидше пліснявіють, швидше псуються", - каже сомельє .
Однак російські чиновники претензії мають саме до нашого сиру.
"Низка підприємств, що були анонсовані, що в їхній продукції є рослинні жири, взагалі останні роки не постачали своєї продукції до Росії. Тому ця заява є голослівною і нічим не обґрунтованою, тому я вважаю її політичною", - заявляє керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції.
Тим часом сирний товарообмін між Україною та Росією функціонує як і раніше. І поки чиновники та політики спекулюють на темі сиру, звичайні росіяни й далі їдять український делікатес.
Коментарі
8