В наступному році тарифи на електроенергію зростуть на 30%. Експерти зазначають, можна економити до 60%, пише Сегодня.
"Найбільше електроенергії споживає холодильник. На це впливає кілька чинників: температура в приміщенні, близькість до стіни. Нові холодильники класу "А" і вище використовують менше світла, а старі – більше. У середньому холодильник за місяць намотує від 30 до 70 кіловат год", - пояснив менеджер з управління проектами Сергій Свистюк.
Електрична плита за годину може "з'їдати" 1,6 кВт електроенергії. Якщо щодня користуватися плитою одну годину, за місяць "накрутить" до 50 кВт/год.
"Найбільш енерговитратні побутові прилади: холодильник, плита, мікрохвильова піч, пральна машина, духова шафа, електрочайник, кавоварка. Також споживають багато електрики телевізор, освітлення, комп'ютер, тахометр, кондиціонер, праска. Але все залежить від марки, року випуску, класу енергоефективності", – розповідає експерт у сфері енергоефективності.
"Разом з усією сім'єю вивчіть платіжку за електроенергію. Проаналізуйте, якими електроприладами користуєтеся, скільки вони споживають, скільки в квартирі лампочок розжарювання. Визначте у вашій родині відповідального енергоменеджера, який би стежив за використанням електроенергії та відповідав за її економію", – порадив Сергій Свистюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, чому подорожчала електроенергія
Також експерт радить прикручувати на ніч бойлер, замінити лампочки розжарювання в місцях, де найчастіше горить світло. Якщо є можливість, замінити старі електроприлади на нові – з високим класом енергоефективності.
Зараз за перші 100 кВт/год українці платять 71,4 копійки за кожен кіловат, а при споживанні понад 100 кВт/год – 129 копійок.
Якщо перейти на енергоефективні електроприлади та встановити двузонний лічильник – економія може досягати 60%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хату опалюємо вночі. Вдень котла майже вимикаю"
Коментарі
1