Україна два роки протидіє російській пропаганді. Це сфера, в якій ми можемо поділитися унікальним досвідом з Європейським Союзом.
Про це на прес-конференції розповіла керівник безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест.
Вона назвала основні тези, які українському суспільству нав'язує російська пропаганда.
"По-перше, нам нав'язують, що Росія така велика й сильна держава. Що НАТО не допоможе, й нічого на нього надіятися і співпрацювати. По-друге, зміщують вину: це не Російська Федерація неадекватно реагує на розширення НАТО, а Північноатлантичний альянс винний, що розширюється. Це нібито дає право Росії на відповідну поведінку", - говорить експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО відреагував на російську пропаганду
За її словами, небезпечною є робота російської пропаганди на підрив довіри до чинного уряду серед українців.
"Намагаються спричинити невдоволення, невпевненість чи страх, що уряд нічого не може зробити. Відповідно, його слід змінити. Водночас підтримують проросійських політиків", - зауважила Шелест.
Держава недостатньо інформує населення, й цю прогалину заповнюють пропагандою.
"Проводять круглі столи, запускають чутки, збільшують кількість дипломатичного персоналу. Він виступає в ролі інформаційних агентів, які мають дипломатичний імунітет. Їх запрошують на різні заходи. Через неформальне спілкування, питання й дискусії створюють сумніви й вкладають в уми людей свої меседжі", - пояснює експерт.
Коментарі