Вислів "Будинок престарілих" багатьох людей лякає. В уяві відразу виникає картина, де літні, недоглянуті люди перебувають в жахливих умовах, недоїдають. Саме тому вважається, що якщо людину відправляють у подібний заклад, то її просто викидають, як не потрібний елемент. Але чи дійсно все так? Спробуємо розібратися.
Чи правильно відправляти людей у похилому віці у будинок престарілих?
Якщо у пенсіонера є родичі і він їм набрид, або родичі хочуть якнайшвидше отримати квадратні метри його житла, то влаштування в будинок престарілих виглядає, як мінімум, не дуже етично.
Але існують і інші ситуації, коли будинки престарілих - на користь. Якщо літня людина залишилась сама і їй важко обслуговувати себе самостійно, то будинок престарілих є єдиним варіантом отримання належних умов проживання. Як приклад, можна привести й інший варіант. Родичі пенсіонера не мають достатньо часу і можливостей, щоб забезпечити йому належний догляд. Будинок престарілих, у такому випадку стає хорошим виходом з ситуації. Літня людина буде завжди під наглядом лікарів, добре харчуватися, а родичі можуть навідувати її за можливості, завжди залишаючись на зв'язку.

Для багатьох пенсіонерів дім престарілих не є покаранням, навпаки, він дозволяє не бути обтяженням, допомагає зберегти нормальні стосунки з родичами.
Плюси приватних спеціалізованих установ
Будинок для літніх людей у сучасному уявленні – це місце, де люди поважного віку можуть проживати в затишку з ровесниками, в теплі і чистоті. У закладі працює висококваліфікований медичний персонал, тому мешканці похилого віку отримують своєчасну допомогу та належний догляд відповідно до діагнозу.

Серед переваг приватних домів престарілих можна назвати:
- пенсіонер перебуває під цілодобовим наглядом;
- тут можна знайти нових друзів, супутника життя;
- на базі закладів проводяться різноманітні заходи, організовується дозвілля, знайти заняття для душі не становитиме труднощів;
- щоденне прибирання кімнат для проживання, приміщень для дозвілля;
- наявність власної території, яка охороняється, тому безпеці нічого не загрожує;
- мешканцям доступні прогулянки на свіжому повітрі, для кожного підбирається спеціальне меню, яке враховує персональні особливості, потреби – алергію, захворювання і т.п., харчування організовується 5 разів на день.
Проживання в домі престарілих може бути різним – на добу, тиждень, місяць, пів року, на постійній основі, залежно від наявних умов. Вартість залежить від кількості людей у кімнаті. Наприклад, у будинку престарілих "Рідний дім" доступні кімнати на 1-4 людини. За мешканцями з особливими потребами цілодобово стежить доглядальниця.
У будинках престарілих є свої нюанси. Проживаючим потрібно дотримуватись певного режиму дня. При недостатній кількості персоналу мешканці можуть не отримувати достатньо уваги. Рішенням проблеми стане вибір установи з достатнім штатом обслуговуючого персоналу. Важливою ознакою хорошого будинку престарілих є наявність всіх дозвільних документів.
Коментарі