пʼятниця, 03 жовтня 2014 17:35

Добровольчі батальйони забезпеченіші за регулярні війська, - волонтер

Добровольчі батальйони забезпеченіші за регулярні війська, - волонтер

Сьогодні добровольчі батальйони, які воюють на Донбасі, забезпеченіші за регулярні війська, які фінансуються державою. Про це Gazeta.ua розповіла волонтер Олена Масоріна. Разом із іншими волонтерами вона закуповує для військових одяг і спорядження.

"Раніше, на початку АТО, Нацгвардія була незабезпечена майже нічим. Тоді постійно просили щось закупити. Тепер же навпаки - добровольці мають більше, бо їм все приносять люди. Волонтери, звичайні громадяни. При цьому, з одразу кількох батальйонів хлопці говорили мені про те, що вони діляться з бійцями з регулярних військ. Тому ми тепер теж взялися їх підкормлювати. Взагалі ж, їх повинні фінансувати державні структури", - говорить волонтерка.

Повне забезпечення одного бійця Національної гвардії коштує 130 тисяч гривень. Такі дані озвучив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. У цю суму входять всі форми одягу, обмундирування і зброя.

"Як волонтери, ми не можемо сказати вам суму включно зі зброєю, бо не маємо до неї доступу і не закуповуємо її. Але цифра виглядає правдоподібною, бо зброя дорога, патрони дорогі. Взагалі, не впевнена, що тут можна точно розрахувати суму. Навіть для добровольчих батальйонів усе надто індивідуально. Бронежилети, приміром, різні, залежно від того, для кого вони і яке призначення", - каже Олена Масоріна.

Комплект зимового спорядження для бійців же коштує 17 300 гривень на одну людину, зазначили у Міністерстві оборони. В цю суму включають сорок предметів, серед яких: форма, взуття, бронежилет, шлем, рюкзак.

"У нас одягти одного бійця на зиму коштує більше 3 000 гривень. Це термобілизна - 800 гривень, дорога, але хороша. Американська, у такій ходять в експедиції на Північний полюс. Також зимові берці, спальник, зимова форма - близько 2300 гривень. А от як може бути зимовим або літнім бронежилет? Вони різняться залежно від мети і призначення. Раніше чула, що у Міноборони взагалі пропонували закупити для бійців пічки-буржуйки і тулупи. Ну які тулупи, коли спецназ потребує іншого? Спробуйте вдягти на себе великий тулуп, важкий бронежилет, каску - чи буде зручно? А буржуйка - вона дає тепло, а отже, і запах, дим, світло. Це - маяк для ворога. Нею не всюди можна скористатися", - говорить Олена Масоріна.

Зараз ви читаєте новину «Добровольчі батальйони забезпеченіші за регулярні війська, - волонтер». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути