неділя, 07 червня 2020 17:57

Діяли на краю повноважень: голова Мін'юсту оцінив законність запровадження карантину

Діяли на краю повноважень: голова Мін'юсту оцінив законність запровадження карантину
Суд оцінить законність запровадження карантинних обмежень. Фото: pravda.com.ua

Остаточну оцінку законності запровадження карантинних обмежень, які уряд ввів для протидії поширенню коронавірусній хворобі, надасть суд.

Щодо юридичних питань карантину існують три аспекти: процедура запровадження, законність самих обмежень та збалансованість рішень. Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Є багато дискусій з приводу того, чи була повністю дотримана легальна процедура запровадження карантину, чи ні. Коротка відповідь: врешті-решт оцінку надасть суд. У нас є безліч позовів в Окружному адміністративному суді, де ці рішення переглядаються. Ключова теза, яку потрібно пам'ятати: не будь-яке процедурне порушення тягне за собою незаконність ухваленого рішення. Це стосується не тільки актів Кабміну, але й корпоративних рішень, рішень юридичних осіб, інших адміністративних актів. Тільки істотні порушення процедури, які вплинули на суть акту, можуть тягнути за собою визнання його незаконним", - зазначив Малюська.

Говорячи про самі обмеження, він висловив думку, що уряд діяв на межі своїх повноважень.

"Ми пройшли по самому краю повноважень. Далі вже точно була би незаконність. Ризикова тактика. Жодного запасу ми собі не залишали, "не дули на холодне", - сказав Малюська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із 5 червня в Україні послаблюють карантин: що відсьогодні не поза законом

Додав, що збалансованість рішень має оцінювати не тільки український суд, а й міжнародні установи, в тому числі Європейський суд з прав людини.

"На нашу думку, збалансованість у нас дотримана, тому що ми в принципі застосовували ті самі підходи, які були застосовані у більшості країн Західної Європи. Тому ми теж почуваємо себе досить впевнено. Але у нас все-таки демократія, правова держава, не зважаючи на будь-яку критику. Яскравий приклад цього, що уряд не розуміє, не знає і не впевнений, що вирішить суд. А суд може вирішити по-різному", - вважає Малюська.

За словами міністра, навіть якщо суд встановить порушення процедури або Конституції при запровадженні карантину, мета цього заходу була в тому, щоб захистити життя і здоров'я людей.

"Я не бачу особливо складних наслідків, з юридичної точки зору чи з точки зору відшкодування шкоди внаслідок оцінки дій Кабміну під час карантину. Вони були на межі законності, але в межах такої законності і були збалансованими. Тому в нас є прекрасна юридична позиція – захищати від будь-яких позовів державу і державний бюджет. Я не думаю, що будуть якісь істотні виплати держави у зв'язку з карантином. А навіть якщо вони й будуть, незначні, то все одно це виправдано", - підсумував голова Мін'юсту.

В Україні карантин запровадили 11 березня. Заборонялося відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові і прибережні зони, крім вигулювання домашніх тварин однією особою й у разі службової необхідності. Не можнабуло перебувати в громадських місцях без маски або респіратора. Ходити можна було лише по одному, неповнолітнім - у супроводі дорослого.

Зараз ви читаєте новину «Діяли на краю повноважень: голова Мін'юсту оцінив законність запровадження карантину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути