субота, 22 серпня 2009 11:30

Директор Дніпрогесу заспокоює: "греблю не прорве"

Директор Дніпрогесу заспокоює: "греблю не прорве"

Розмови про загрозу руйнування греблі Дніпрогесу — це не що інше, як примітивне нагнітання пристрастей представниками засобів масової інформації. Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" заявив директор Дніпрогесу Віктор Кучер.

Так, за його словами, загрозою руйнування греблі ЗМІ безпідставно називають те, що вона споруджена на розломі земної кори, схильному до постійної динаміки.

Віктор Кучер наголосив, що проблему тектонічних розломів неодноразово вивчали вчені-геодезисти, розглядали кілька комісій, які прийшли до однозначного висновку: загрози руйнування греблі не існує.

"Це підтверджують і результати обстежень, виконаних після землетрусів у європейській частині континенту. У нашому регіоні сила поштовхів сягала шести балів. Доведено, що жодних змін у тілі греблі це не викликало", — уточнив він.

За словами директора Дніпрогесу, гребля гідроелектростанції відповідає всім експлуатаційним вимогам. Рішенням міжвідомчої комісії вона допущена до експлуатації з оцінкою "нормальний стан". Станція працює у проектних режимах, підтримуючи на належному рівні екологічні, технологічні і судноплавні норми, запевнив він.

Начальник управління Державної інспекції цивільного захисту і техногенної безпеки Головного управління МНС України в Запорізькій області Євген Соловйов у коментарі "ДТ" відзначив, що оскільки гребля відноситься до переліку техногеннонебезпечних об"єктів, розроблені плани ліквідації надзвичайної ситуації.

"Та, як свідчать розрахунки, навіть у найнесприятливішому випадку аварія на гідроспоруді не викличе затоплення Запорізької атомної електростанції, розташованої нижче за течією Дніпра. Відповідно до проекту АЕС споруджена на узвишші", — підкреслив він.

Соловйов також заявив, що виключається і загроза здійснення терористичного акту відносно греблі. "Будучи режимним об"єктом, вона перебуває під цілодобовою багаторівневою охороною. А як свідчить досвід минулої війни, для пошкодження греблі необхідна дуже велика кількість вибухівки, що вимірюється тоннами", — пояснив він.

При цьому голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух у коментарі "ДТ" уточнив, що на відміну від самої греблі, побоювання викликає стан проїжджої частини автодорожнього переходу по спорудах греблі Дніпрогесу.

"Уряд прийняв 5 серпня рішення про виділення коштів на її ремонт, але гроші поки що не надійшли. Ситуація, що склалася, ще раз підтверджує, що Запоріжжю вкрай необхідне фінансування будівництва нових мостових переходів, яке зараз заморожене. Це дасть змогу розвантажити проїжджу частину греблі і виконати її капітальний ремонт", — відзначив він.

Як писала раніше Gazeta.ua, Держкомпромнагляд України посилив контроль над станом безпеки на вітчизняних гідроелектростанціях.

Додаткові заходи приймаються з метою недопущення на гідроелектростанціях України аварій, подібних тій, яка сталась 17 серпня на Саяно-Шушенській ГЕС в Росії.

Нагадаємо, аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, яка є найбільшою в Росії, сталась 17 серпня о 8:13 за місцевим часом. НП трапилась під час проведення ремонтних робіт. В результаті був зруйнований другий гідроагрегат станції, внаслідок чого машинний зал затопило.

Зараз ви читаєте новину «Директор Дніпрогесу заспокоює: "греблю не прорве"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути