Анна Дьоміна із чоловіком та донькою 6-й рік живуть у Вроцлаві. Аня займається програмуванням, а у вільний час пише книжки для дітей.
"Колись хотіли поїхати до Канади. Навіть переклали свої дипломи і відправляли резюме, але жодного відклику по вакансіях так і не отримали. Зате, чоловік отримав запрошення на роботу в Польщу. Це був період, коли програмісти тільки почали виїзджати. Тоді про місто не знали нічого, та й донці на той момент було 1,8 року", - пригадує Анна.
Мову жінка спершу вчила по "мамських форумах" у соцмережі, коли шукала, як записати дитину до лікаря чи де погуляти з дитиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привезла з собою 3,5 тис. євро - українка про роботу в Німеччині
"Також вчила мову по дитячих книжках. Читала доньці прості казки, вірші і так тренувала вимову. На майданчиках вслухалася, що кажуть місцеві матусі, повторювала за ними. Було цікаво, але трохи самотньо. Пізніше знайшла родини таких же емігрантів і ми почали товаришувати родинами. Майже за рік донька пішла в садок, а я на курси польської вже від роботи", - пригадує Анна.
Каже жити тут комфортніше, ніж у Києві. Місто більш зручне по транспортному сполученню. Чисті під'їзди та вулиці. Торік українка випустила і презентувала кілька книжок для дітей. Книжки вийшли в Україні, але тут Аня пропонує їх для дітей українських емігрантів.
"Зараз маю 2 книжки: одна – про подорожі. Ми з донькою багато їздили по Європі і в цікавій формі розповіла про це. Інша – казки про природу. Цікаво, що презентувала їх у Варшаві, Вроцлаві та Німеччині. Помітила, що тут інтерес до українського, більший, ніж в Україні. На майстер-класах помічала, що діти емігрантів не знають мови, або переходять частіше на німецьку, наприклад", - говорить Анна.
Із 15 січня у Польщі почалася реєстрація на безкоштовне вакцинування від Covid-19, право на безкоштовну вакцину мають і українці. Про це розповідає львів'янка Оксана Шевченко, яка з родиною живе у Кракові.
Коментарі