В Україні найпотужніші землетруси можливі на південному-заході Одеської області.
Наша держава розташована на північній окраїні сейсмоактивного поясу, на якому стався потужний землетрус у Туреччині. Заступник директора Інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера сказав про це "24 каналу".
"Землетруси на території України були і будуть у майбутньому. Річ у тім, що ми розташовані фактично на краю того самого поясу, в якому відбулися землетруси в Туреччині на кордоні із Сирією. Ми розташовані на північній окраїні цього поясу, а землетруси відбулися на південно-західній", – зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У світі стався ще один землетрус
Сильні землетруси, які відчуваються в Україні, генерує зона Вранча. Через неї протягується євразійська материкова плита. Вона починається від Азорських островів, проходить через Середземне море, протягується через зону Вранча, досягає Туреччини, Кавказу і проходить далі, де розділяється на два пояси, один з яких прямує на південь, а інший - у бік Камчатки.
Землетруси в Україні та Туреччині - не рідкість, але вони не були такими руйнівними.
"Якщо ми будемо дивитися на карти загального сейсмічного руйнування, на яких показано рівень сейсмічної небезпеки України, то бачимо, що на південному-заході Одеської області сейсмічні впливи можуть бути найбільшими. Вони можуть досягати восьми і навіть дев'яти балів за десятибальною шкалою", – попередив Кендзера.
6 лютого у Туреччині стався потужний смертоносний землетрус. Стихія інтенсивно відчувалася у провінціях: Кахраманмараш, Хатай, Османіє, Адіяман, Ґазіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Малатья, Адана. Також поштовхи відчули жителі інших країн. Землетрус "зачепив" Сирію, Ірак, Ліван, Йорданію та Ізраїль.
Президент Володимир Зеленський відреагував на смертоносну стихію у Туреччині. Український лідер звернувся до президента країни Реджепа Таїпа Ердогана і запропонував йому допомогу.
Коментарі