У багатьох країнах світу сьогодні святкують День усіх закоханих – День святого Валентина.
Історія походження цього свята оповита численними легендами та міфами. В одній із них ідеться про те, що був такий собі простий римський священик Валентин. Під час гонінь на християн імператором Клавдієм у 269 році його схопили, піддали жорстоким тортурам, а потім стратили. Кажуть, він не тільки проповідував християнство, але й вінчав за християнським звичаєм молодят.
У 496 році папою Геласієм був встановлений день пам'яті цього святого (14 лютого). Однак у 1969 дата була викреслена з календаря католицької церкви. Бо Валентина визнали постаттю міфічною, оскільки жодного підтвердження існування такого священика не було знайдено.
Наприкінці середніх віків в Англії з'явився звичай у День святого Валентина надсилати коханій записку з освідченням у коханні. Такі послання почали називати "валентинами". Не в останню чергу це було пов'язане зі стародавнім повір'ям, що саме 14 лютого паруються птахи. Згодом вигадали ще одне пояснення: у стародавньому Римі був звичай серед підлітків писати імена своїх коханих на записках, які присвячувалися богині Фебруата Юноні. Звичай обмінюватися "валентинками" зберігся і до сьогодні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День святого Валентина: як пережити свято самотнім
Окрім того, цього дня Римо-католицька церква вшановує пам'ять Кирила і Мефодія – слов'янських просвітників і покровителів Європи.
З 5 по 17 лютого в Києві буде проходити виставка колекційних фіалок, присвячена Дню всіх закоханих.
Гості виставки зможуть помилуватися різноманіттям форм і кольорів цих кімнатних рослин, пише "Вечірній Київ".
Коментарі