13 липня віряни святкують день Собору дванадцяти апостолів.
Цього дня вшановують дванадцять найближчих учнів Ісуса Христа. Їх називали апостолами. Вони подорожували світом і проповідували християнство.
Дванадцять апостолів: Петро та його брат Андрій, Іоанн Богослов із братом Яковом, Левій, Варфоломій, Матвій із братом Яковом Алфєєвим, Фаддей, Фома, Симон та Іуда Іскаріот. Останнього після його зради Ісуса Христа, замінив апостол Матвій.
Що не можна робити цього дня
Не варто думати про погані події, згадувати образи.
Не можна сваритися і сперечатися з близькими людьми.
Прибирання та прання під забороною, але іншою фізичною працею можна займатися.
Народні прикмети і традиції на 13 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
хмари жовтого кольору на дощ, сірого — на сильний вітер, білого — погода буде сухою і теплою;
вранці випало багато роси — скоро підуть дощі;
на сонці гріються жаби — чекайте на сильну спеку;
зозуля все ще кує — літо буде затяжним і спекотним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які головні релігійні свята в липні: церковний календар
Особливо корисними 13 липня вважалися курячі яйця. Наші предки вважали їх символом життя та сонця. Тому обов'язково з'їдали хоча б одне варене яйце. Дівчата проводили особливий ритуал на щасливе майбутнє: надягали червоне намисто і носили цілий день, ввечері намисто пострібно було кинути в річку.
Наші пращури вважали звіробій магічною рослиною. Використовували для приготування цілющого настою. Люди вірили, що завдяки йому можна позбутися усіх хвороб, захистити домівку від зла.
Звіробій починали збирати на свято Івана Купала. Якщо людина не встигла зібрати цю рослину, то радили робити це після свята. Магічні властивості звіробій не втрачав до кінця другого літнього місяця. Зібрану траву пращури настоювали 40 днів, лікували нею запалення, головний, зубний біль.
Коментарі