Норми закону "Про публічні закупівлі" не поширюються на виготовлення бюлетенів.
Мінекономрозвитку дозволило Центральній виборчій комісії укладати прямі договори для підготовки до позачергових парламентських виборів.
"Набув чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі, який дозволяє ЦВК тимчасово розбивати великі закупівлі на малі й укладати прямі договори (без оголошення тендера)", - йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.
Таким чином ЦВК може замість проведення довготривалих відкритих торгів, що мають ризик бути завершені вже після 21 липня, оперативно укласти необхідні договори та оприлюднити інформацію про них в системі закупівель Prozorro, що дозволяє вчасно та якісно підготуватися до позачергових виборів народних депутатів 21 липня.
Мінекономрозвитку також пояснило, що норми закону "Про публічні закупівлі" не поширюються на виготовлення бланків документів, які мають спеціальні елементи захисту, а також бланків документів суворої звітності (виборчих бюлетенів).
"Не може бути жодних сумнівів у тому, що ЦВК друкує саме бланки документів, а не самі документи. Тож, у ЦВК немає потреби проводити відкриті торги на закупівлю послуги друку бюлетенів", - додали у міністерстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці отримають новий Виборчий кодекс: назвали дату
Сьогодні в Україні діє комбінована виборча система. 225 депутатів обирають до Верховної Ради через мажоритарні округи. Перемагає той, хто отримує більшість голосів. Тому перед виборами кандидати намагаються завоювати повагу жителів свого округу та вкладають гроші в ремонти, соціальну допомогу, гречку тощо.
Ще 225 кандидатів проходять до Ради через закриті партійні списки. Виборець голосує за певну партію або блок партій. У випадку, якщо вона набирає більш ніж 5% голосів, – проходить до парламенту. За такої системи у депутатів є можливість купити місце в парламенті.
У листопаді 2017-го парламент ухвалив у першому читанні проект Виборчого кодексу. До другого читання до законопроекту подали 4694 поправки.
Коментарі