Майже 300 снарядів із початку бойових дій у Чернігові вилучили та вивезли сапери.
"Сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій працюють 24/7, перебувають у повній бойовій готовності виїжджати на виклики із самого ранку й до пізнього вечора", - розповів начальник групи піротехнічних робіт і підводного розмінування ГУ ДСНС в області Михайло Ільєв, передає Суспільне.
Усі розуміють, прилітає в будівлі - потрібно працювати руками, ломом, бензорізом, ручними лебідками. Якщо застрягає в цегляній стіні - легше витягнути, якщо в бетонній, то важче. Якщо приватний сектор - можна під'їхати важкою технікою й за допомогою маніпулятора його висмикнути. Також бувають випадки, коли спецтехніку застосовуємо - трактори на базі JCB, в яких є екскаваторне обладнання, доводиться й копати по півтора метри вручну, і з асфальтної дороги витягувати".
Серед боєприпасів трапляються й касетні елементи. З ними, каже піротехнік, працювати важко через специфічність: після детонації касетної бомби на певній висоті боєприпаси розкидаються хаотично, і якщо вони не спрацювали після удару об поверхню - впали не під тим кутом - за деякий час мають спрацювати на самоліквідацію. Тому небезпечні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сумщині російські військові замінували цвинтар і дороги. Є жертви
"Небезпечно й у лісах та полях. У польових масивах можуть бути протитанкові міни, в лісопосадках - протипіхотні міни, розтяжки, фугаси різних типів", - наголосив сапер.
"Я раджу людям цього року взагалі забути, що таке березовий сік, гриби, чорниця. І поменше виходити в лісопосадки й польові масиви. Те саме стосується пляжів, берегів річок", - сказав Ільєв.
Найперше, що розміновуватимуть - місто Чернігів. Окраїни, всі під'їзди й автомобільні шляхи перевірятимуть, щоб можна було доправляти людям гуманітарну допомогу й могли їздити швидкі, пожежні машини, нацполіція, нацгвардія. Далі піротехніки перевірятимуть усі автомобільні, залізничні та пішохідні мости, щоб люди могли переправлятися через річки. І лише після цього - території, де велися найзапекліші бої.
"Різні ситуації можуть бути. Відходячи, окупанти залишають нам "сюрпризи", які спрацюють під час відкривання дверей, підвалів. Колодязі також мінують. Люди прийдуть по воду, відкриють колодязь, а там - розтяжка. Хтось може постраждати й загинути", - каже Михайло Ільєв.
Ворог мінує українські населенні пункти, коли відступає з позицій. Також вже зафіксовані випадки мінування тіл загиблих людей.
Коментарі