Україна отримає авіабомби JSOW.
Це невидимі ракети, дальність польоту яких складає близько 120 км, сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Українського Радіо
"З негативного, проблемного - аби максимально ефективно використати, їх треба запускати з висоти, в межах 10 км. У сучасних умовах масштабної війни, серйозного насичення системами ППО – і у ворога, і в нас – літак на таку висоту може, звісно, підніматися, але це надзвичайно складно і є серйозні ризики, оскільки є великі шанси його ураження. Тому в плані керованих авіаційних бомб у наш час авіація діє, як правило, на малих висотах, і їхня (бомб) дальність польоту – це 100 км+ у кращому випадку", - пояснив він.
У планерних авіабомб дальність польоту ще менша. Через це авіації потрібно підлітати дуже близько до фронту. Перевагою ракет є точність, що вигідно відрізняє їх від російських ФАБів та КАБів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть у незвичний спосіб передати Україні далекобійне озброєння
"У нас немає настільки насиченої системи ППО, проте ми, безперечно, збивали їхні літаки. По-друге, ворог дуже сильно насичив повітря зараз розвідувальними безпілотниками, які залітають вглиб. Часто безпілотники літають і над Дніпром, і над Харковом, Кривим Рогом і навіть залітали в район Київщини. Їх збивають, але ризики є. Але для того, щоб застосовувати керовані ракети, які ми отримаємо від наших союзників, треба буде вирішити багато проблем", - вказав Тимочко.
Важливим нюансом є кількість JSOW. Військовий вважає, у ЗСУ їх точно не буде стільки, скільки у росіян. Випускати їх по 100-200 штук на добу не вдасться. У нас немає стільки літаків. І ці снаряди у рази дорожчі за російські бомби.
"Водночас вони достатньо точні, тож одна ракета - одна уражена ціль. Щодо масовості їхнього застосування, то ми ще навряд чи будемо знати. Це все вже буде по факту, коли будуть спалахувати прикордонні російські склади та бази. Але також питання, чи буде дозвіл стосовно застосування цих ракет по російських територіях", - підсумував Тимочко.
Президент Володимир Зеленський подякував за підтримку президенту США Джозефу Байдену, Конгресу та його обом партіям, республіканцям і демократам, а також усьому американському народу.
Він запевнив, що Україна використає допомогу "в найбільш ефективний і прозорий спосіб для досягнення нашої головної спільної мети: перемоги України, справедливого і тривалого миру і трансатлантичної безпеки".
Коментарі