"Дорогі кияни! Я не зможу бути з вами у ці святкові дні. Доля розпорядилася так, що я втратив найдорожчу мені людину: померла моя мама", — так написав мер у зверненні до міської преси. Він також побажав усім жителям столиці веселого свята.
Параска Гаврилівна Азімова жила сама в будинку на Печерському узвозі. Народилася вона в 1914 році в Новосибірській області, в сім"ї була шістнадцятою дитиною. Мер розповідав, що у віці 14 років його матір примусово взяв за дружину партійний чиновник. До народження Леоніда Черновецького у неї було троє дітей — дві доньки й син.
Дівчатка рано померли. Про долю зведеного брата Леонід Черновецький нічого не розповідає. Чоловік Параски Гаврилівни загинув на фронті в 1941 році. Вона працювала вчителькою молодших класів сільської школи. У 1949-му вступила до Харківського юридичного інституту й закінчила його з червоним дипломом. Там познайомилася з 36-річним офіцером Михайлом Іллічем Черновецьким. Той помер дуже рано — в 1970-му.
— Я в цей будинок переїхала у 1995 році. Вже тоді у неї стався перший інсульт, — каже сусідка покійної Світлана Марківна, 67 років. — У неї були дві доглядальниці, красиві жінки. Вона часто сиділа у візочку біля нашого під"їзду. Завжди зі всіма віталася. До неї часто приходив Леонід Михайлович. Він її дуже любив. Вона сидить у візочку, а він біля неї на колінах. І завжди тримав її руку. На всі свята завжди привозив їй квіти. Якби у всіх мам були такі сини, було б добре.
Редакція "Газети по-українськи" висловлює Леонідові Черновецькому співчуття з приводу тяжкої втрати.
Павло МАГНУС
Коментарі